riječ trenera

[VIDEO] Nenad Bjelica nakon pobjede u derbiju nije skrivao zadovoljstvo: Sretan gol je na kraju nagrada za sve uloženo

13.02.2022 u 21:18

Osijek je u svom Gradskom vrtu slavio u derbiju 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige protiv Rijeke 1:0. Pobjednika je odlučio autogol u samoj završnici susreta...

'Čestitao bih svojim igračima i našim navijačima koji su nas nosili do pobjede. Gledajući utakmicu devedeset i nešto minuta mislim da smo mi zasluženo pobijedili. U prvom poluvremenu smo mogli doći do prednosti, u drugom nije bilo nekih izrazitih šansi. Ovakav jedan spretan gol je na kraju nagrada za sve što smo uložili tijekom utakmice', rekao je trener Osijeka Nenad Bjelica nakon pobjede nad Rijekom.

Suočen s brojnim izostancima Bjelica je napravio nekoliko izmjena pa je Kleinheisler započeo kao lijevo krilo, dok je Fućak bio u špici napada, a Caktaš je imao nešto povučeniju ulogu.

'Laszlo je već jesenas igrao na lijevom krilu, Fućak je u Orijentu igrao u špici, ali pokazali su kako se mogu adaptirati i na te pozicije. Naravno, kada u kadru imate igrača kao što je Caktaš morate malo prilagoditi momčad njemu, on može napraviti višak, opasan je iz drugog plana... Još jednom se pokazalo kako Osijek ima sjajnu ekipu. Nikad se ne žalimo kad nam netko nedostaje, kada su nam nedostajali igrači zbog ozljede ili korone pokušali smo na teren poslati najbolji mogući sastav i vjerujem u svakog igrača koji je u našem kadru. Danas su ovi dečki koji su nastupili dali svoj maksimum i možemo biti zadovoljni', ustvrdio je Bjelica i nastavio:

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +41
NK Osijek - NK Rijeka, HT Prva liga, 13.2.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Dubravka Petric/PIXSELL

'Rijeka nam je veliki suparnik za najviše pozicije. U ovom prvenstvu ostaviti Rijeku bez ijednog gola u tri utakmice... Nismo se ni mi baš nazabijali, zabili smo samo dva, ali bila su dovoljna za dvije pobjede. Možemo biti zadovoljni s defenzivnom igrom koja je Rijeku ostavila praktički na samo jednoj šansi iz prvog poluvremena. Jednu Rijeku koja uz Dinamo i Hajduk ima najbolju ofenzivnu kvalitetu u ligi.'

Trener Rijeke Goran Tomić nije mogao biti zadovoljan ishodom derbija. Sve do 85. minute imao je bod koji je izgubio nesretnim autogolom.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel

'Osijek je zasluženo pobijedio, formacija koju smo izveli dovoljno govori. Htjeli smo ići na pobjedu i uzeti sva tri boda, ali nije to dobro izgledalo pogotovo u prvom poluvremenu što se tiče napadačkog dijela. Osijek je to jako dobro neutralizirao. U drugom smo bolje ušli i nekako smo utakmicu kontrolirali. Imali smo situacija kao i Osijek gdje smo mogli zabiti. Išlo je prema neriješenom rezultatu i onda, eto, jedan autogol je prelomio utakmicu', kazao je Goran Tomić i zaključio:

'Znali smo na kako Osijek igra. S ovo formacijom smo htjeli ugroziti njihov gol, ali nismo našli rješenja. Generalno nisam zadovoljan s napadačkim dijelom...'

NK Osijek - NK Rijeka 1:0, sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Osijek - NK Rijeka 1:0, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Hajduk-Slaven Belupo3:1
Osijek-Rijeka1:0