HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Osijek slavio u velikom derbiju s Rijekom; presudio je bizarni autogol u samoj završnici utakmice

13.02.2022 u 19:44

U derbiju 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je pred 3400 gledatelja na stadionu Gradski vrt pobijedio Rijeku 1:0. Gol odluke zabio je Sava-Arangel Čestić nes(p)retno pogodivši u 85. minuti vlastitu mrežu...

Bio je to treći međusobni susret Osijeka i Rijeke ove sezone i druga pobjeda Osijeka rezultatom 1:0, dok je jedan susret završio bez golova.

Osijek je daleko bolje ušao u susret i domaćin je u prvih 20 minuta imao nekoliko prilika. U 6. minuti Ivan Fiolić je krasnom dijagonalom proigrao Kristiana Fućka koji je u šesnaestercu pucao, no Nediljko Labrović je odlično reagirao.

Minutu kasnije Laszlo Kleinheisler je pucao s 19 metara, ali je Labrović odličnom intervencijom loptu iz desnog donjeg kuta skrenuo u korner.

NK Osijek - NK Rijeka 1:0, sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

U 18. minuti zaprijetio je Damjan Bohar snažnim udarcem, Labrović je obranio, a na odbijanac je natrčao Mihael Žaper, ali nije najbolje reagirao.

U 34. minuti Rijeka je imala jedinu priliku u prvom dijelu, Josip Drmić je glavom prebacio loptu utrčalom Harisu Vučkiću, koji je sam izbio ispred golmana domaćih, no Ivušić je refleksno skinuo udarac.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +41
NK Osijek - NK Rijeka, HT Prva liga, 13.2.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Dubravka Petric/PIXSELL

Sporni trenutak utakmice dogodio se u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Činilo se kako je Anton Krešić igrao rukom nakon jednog ubačaja u šesnaesterac Rijeke. Sudac Fran Jović gledao je snimku, te je nakon konzultacije VAR-om odlučio da nema penala. Na tu je odluku burno reagirao pomoćni trener Osijeka Nino Bule te je zbog toga zaradio crveni karton.

U nastavku susreta Osijek je bio aktivniji i imao je veći posjed lopte, dok je Rijeka svoju priliku tražila iz kontri.

Međutim, sve do same završnice nije bilo promjene početnog rezultata, a onda je domaćin u 86. minuti poveo nakon komičnog autogola.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel

Mario Jurčević je sustigao loptu ispred same gol-linije i pored Labrovića poslao povratnu loptu koju je Sava-Arangel Čestić nes(p)retno gurnuo u vlastitu mrežu. Tako je nesretni golman Rijeke Labrović cijelu utakmicu skidao sve moguće i nemoguće prilike igračima Osijeka, bio je uvjerljivo najzaposleniji na terenu, a na kraju ga je matirao njegov igrač...

U samoj završnici susreta Rijeka je ostala s igračem manje nakon što je Abass dobio drugi žuti karton.

NK Osijek - NK Rijeka 1:0, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Hajduk-Slaven Belupo3:1
Osijek-Rijeka1:0