ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Hajduk se spasio u dramatičnoj završnici; dva gola za 'farmaceute' zabio je Ivan Krstanović, kao i spasitelj 'bilih' Nayir Umut

07.04.2021 u 20:38

U odgođenom susretu 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk i Slaven Belupo su na Poljudu odigrali 2:2. Dva gola za 'farmaceute' zabio je Ivan Krstanović, a 'bili' su cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje te su do izjednačenja stigli u šestoj minuti sudačke nadoknade drugim golom Umuta

Slaven Belupo je bio na korak do prve pobjede u posljednjih deset kola, no Hajduk se spasio u posljednjim trenucima susreta golom turskog napadača Umuta Nayira.

Turski napadač je zabio i prvi gol za Hajduk u 22. minuti, dok je oba gola za goste zabio Ivan Krstanović (65, 69). Dodajmo kako je Hajduk od 43. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Nihad Mujakić zbog udaranja suparnika.

Hajduk je ovim rezultatom produžio niz bez poraza na sedam utakmica ostvarivši pet pobjeda i dva remija, dok je Slaven Belupo u zadnjih 10 kola upisao četiri poraza i šest neodlučenih ishoda.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +15
NK Hajduk - NK Slaven Belupo, HT Prva liga, 21. kolo, 7.4.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 19. minuti, no Franjo Prce nakon ubačaja iz kornera nije uspio zabiti s pet metara. Premda je bio neometan nije uspio zahvatiti loptu.

Tri minute kasnije domaćin je poveo. Marko Livaja je ubacio u kazneni prostor, a Umut sjajno pogodio za vodstvo domaćina.

NK Hajduk - NK Slaven Belupo 1:0 Umut 22' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

U samoj završnici prvog dijela Hajduk je ostao s igračem manje nakon što je Nihad Mujakić rukom po licu udario Karla Lulića. Sve je započelo njihovim naguravanjem, a završilo neprimišljenim postupkom domaćeg braniča. Sudac Goran Pečarić provjerio je situaciju i isključenje je bilo opravdano.

NK Hajduk - NK Slaven Belupo 2:2, crveni karton Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

U nastavku susreta nije bilo previše uzbuđenja do 65. minute kada je Ivan Krstanović na asistenciju Bruna Gode izjednačio na 1:1.

NK Hajduk - NK Slaven Belupo 1:1 Krstanović 65' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Samo četiri minute kasnije 38-godišnji napadač je opalio sa 20 metara, lopta je nekoga pogodila i promijenila smjer prevarivši Kalinića za vodstvo gostiju 2:1.

Hajduk je u nastavku susreta jurio po izjednačenje i uspio je u šestoj minuti nadoknade. Ponovo je zabio Umut nakon sjajne asistencije Marka Livaje petom.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 61 bodom koliko ima i Osijek, no 'modri' imaju utakmicu manje. Gorica je treća s 48 bodova. Rijeka je četvrta s 42 boda, a Hajduk na petom mjestu ima 40 bodova, uz također susret manje.

NK Hajduk - NK Slaven Belupo 2:2, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Slaven Belupo je sedmi s 26 bodova, a na začelju je Lokomotiva s 20 bodova.

NK Hajduk - NK Slaven Belupo 2:2, sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Hajduk-Slaven Belupo2:2