• Zadnja izmjena 03.04.2010 20:07
  • Objavljeno 03.04.2010 u 18:06
Miljenko Mumlek Arijan Ademi Šibenik Varteks

Izvor: Cropix / Autor: Andrej Švoger/CROPIX

Odigrano je pet dvoboja 23. kola T-Com Prve HNL. Pred ukupno desetak tisuća gledatelja gosti nisu uspjeli upisati ni jednu pobjedu, a momčadi sa sjevera zemlje upisale su iznimno visoke rezultate, iako ovoga proljeća nisu imale ni jednu pobjedu. U derbiju kola u 20.15 sati na Kantridi se sastaju Rijeka i Dinamo

CIBALIA – ISTRA 1961 0:0

Tri tisuće gledatelja u Vinkovcima očekuje nastavak dobre serije Cibalije. Ultrasi su na početku izvijesili 'Dragi suci, iznenadite nas i najmilije, barem na Uskrs, poštenim suđenjem.' Na terenu se nije dogodilo ništa spektakularno, mreže se u prvom poluvremenu nisu tresle. Istra je postavila čvrst obrambeni blok i onemogućila kombinatornu igru domaćih. U nastavku dvoboja Cibalia je uspjela donekle uspostaviti red u veznoj liniji, ali Istra je naumila ne izgubiti i uspješno je relaizirala planirano.

SLAVEN BELUPO – CROATIA S. 4:0

Strijelac: Mujanović 2, Delić 13 (p), Maras 67, Poredski 75

Utakmica je jedva počela kada je Šafarić ubacio, a Mujanović domaćine doveo u vodstvo. Već u 13. minuti gosti su došli sasvim blizu prve domaće pobjede ove polusezone. Jedna kontra rezultirala je najstrožom kaznom koju je u 2:0 pretvorio Delić. Belupo je imao još prilika za zatvoriti utakmicu, ali nisu zabili treći gol. U 57. minuti Pokrajčić je promašio sjajnu priliku za smanjenje vodstva i povratak Sesvećana u igru. Točku na 'i' ovog dvoboja upisali su lijepim solo prodorom i mirnom realizacijom Alen Maras te Poredski nakon asistencije Mujanovića. Belupo je upisao pobjedu nakon 147 sušnih dana i deset dvoboja bez punog plijena.

VARTEKS – ŠIBENIK 5:1

Strijelac: Mumlek 26 (p), 74, Smrekar 27, Šimek 31, Glavica 50 / Zec 20

Dvoboj u Varaždinu otvorio je sjajnim dalekometnim šutom iz slobodnog udarca Miljenko Mumlek, no slavlje kapetana Varteksa i njihovih navijača spriječio je budni vratar Blažević. Varaždinci su stvorili još dvije prilike, ali u 20. minuti poveli su gosti. Trenutak neopreznosti domaćeg stopera Punčeca iskoristio je budni Ermin Zec koji dovodi Šibenik u vodstvo. Varaždinci nisu dugo čekali na izjednačenje, a ono je došlo nakon dvojbene odluke suca Batinića koji je dao priliku Mumleku da postigne gol. Već u sljedećoj minuti Smrekar je pobjegao gostujućoj obrani i doveo euforične domaćine u vodstvo. Gotovo kao u rukometu, Varteks je u pet minuta zabio još jedan gol. Mumlek je lijepo asistirao, a Šimek dovodi Varteks blizu pobjede.

Početkom nastavka viđen je najljepši gol kola. Varteks je nakon kornera izveo ambicioznu kombinaciju na suprotni kut kaznenog prostora, no Glavica je primirio loptu, pustio lažnjak protivničkoj obrani i tada pogodio suprotne rašlje. Lijep pogodak zabio je i Mumlek, koji je petardu Varaždinaca zaokružio odmjerenim udarcem sa 15 metara. Budući da će u srijedu isti protivnici u Varaždinu odigrati uzvrat polufinala Kupa, 'krojači' su favoriziranim Šibenčanima poslali vrlo glasnu poruku.

LOKOMOTIVA – KARLOVAC 0:0

Na Maksimiru je tradicionalno smiješan broj gledatelja kada igra Lokomotiva, za sada nema uzbuđenja. Nije bilo teško pretpostaviti da će ovo biti obostrano oprezan dvoboj u kojemu će svaka velika pogreška biti vrlo skupa. Najbolja prilika prvog dijela došla je u 38. minuti kada je Bule odlično gađao glavom, ali golman Karlovca Sunara loptu je izbio u gredu. Nova velika prilika Lokomotive došla je početkom nastavka, kada je Havojić lijepu poziciju upropastio nepreciznim udarcem. Jelić i Martinac uskoro su se priključili mladom suigraču, Lokomotiva je u nastavku krenula po puni plijen. Domaćini su promašili četiri vrlo izgledne prilike i Karlovac može biti sasvim zadovoljan rezultatom.

ZADAR – OSIJEK 2:1
Strijelac: Santini 17 (p), Terkeš 68 / Nikšić 77

Zadar se prisjeća svojeg prijatelja i nekadašnjeg igrača Hrvoja Ćustića koji je preminuo na današnji dan. Da bi ovaj tužan dan u Stanovima dobio i lijepu konotaciju, pobrinuo se mladi Santini koji je bio siguran s bijele točke nakon prekršaja Vide na Terkešu. U 24. minuti Tornado je priredio tužnu koreografiju za Hrvoja, čak je i vrijeme igre zaustavljeno u spomen na tragično preminulog mladića. Terkeš je nakon svojevrsne asistencije za prvi gol drugi zabio sam, glavom nakon ubačaja iz kuta, točno na sredini drugog poluvremena. Osječani vraćaju nadu desetak minuta kasnije kada je Nikšić mirno glavom prebacio istrčalog vratara Ježinu. Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao. Zadar je upisao treću pobjedu u nizu.