kvalifikacije za u-21 EURO

Uvjerljiva pobjeda hrvatske U-21 reprezentacije; pogledajte golove protiv Andore

21.03.2024 u 21:00

Hrvatski nogometaši do 21 godine ostvarili su novu pobjedu u kvalifikacijskoj skupini G za odlazak na Europsko prvenstvo, svladali su u petom nastupu u gostima Andoru 3-0

Sve je počelo u drugoj minuti autogolom Izquireda za 1-0 Hrvatske U-21, dok su se potom u strijelce upisivali Marin Ljubičić u osmoj te Domagoj Bukvić u 86. minuti za konačnih 3-0.

Otvaranje Hrvatske U21 je bilo odlično te je momčad koju vodi Dragan Skočić vodila 2-0 nakon samo osam minuta igre. U drugoj minuti je Matanović, uz pomoć domaćeg igrača Izquierda, pogodio za 1-0.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Već u 8. minuti Biuk je lijepo proigrao Ljubičića koji je precizno naciljao za 2-0.

Do kraja prvog dijela Hrvatska U21 se umirila te je domaćin čak bio opasniji, ali je hrvatska mreža ipak ostala netaknuta unatoč dvije odlične šanse mladih igrača Andore. U laganom ritmu je trajalo i drugo poluvrijeme. Očito zadovoljna zbog dva gola prednosti Hrvatska U21 je „krala“ vrijeme sve do kraja te nije forsirala uvjerljivu pobjedu.

Treći gol ipak se dogodio u 86. minuti, a lijepa akcija zaključena je golom Bukvića za konačnih 3-0.

S četiri gola u drugom dijelu Portugal U21 je ovog četvrtka kao domaćin svladao vršnjake s Farskih otoka 4-0, u skupini G.

U idućem ogledu ove skupine Hrvatska U21 gostuje kod vršnjaka iz Portugala. Utakmice s igra u Faru 26. ožujka s početkom u 18.30 sati.

Andora U21 - Hrvatska U21 0:3 kvalifikacije za Europsko prvenstvo U21, sažetak Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport / Croatel

Kvalifikacije za EP, U21 (skupina G):

• Andora - Hrvatska 0-3 (Izquierdo 2-ag, Ljubičić 8, Bukvić 86)
  • Portugal - Farski otoci 4-0 (Fabio Silva 52, Forbs 87, Chermiti 90+4, Mateus Fernades 90+7)