NAJTEŽI U KARIJERI

Utučeni Karlović; evo što je rekao nakon dramatičnog poraza

25.07.2016 u 10:06

Ivo Karlović nije uspio osvojiti naslov pobjednika ATP turnira u Washingtonu iako je u finalu protiv Gaela Monfilsa imao meč-loptu. Francuz je na kraju slavio 5:7, 7:6 (6), 6:4 nakon dva sata i 13 minuta igre. Hrvatski tenisač se kratko oglasio poslije bolnog poraza

Pobjedom u Washingtonu Karlović je mogao ostvariti uspjeh karijere jer bi prvi put osvojio turnir iz ATP500 serije, a posljednji Hrvat kojem je uspjelo slaviti na turniru što donosi 500 bodova bio je Ivan Ljubičić 2006.

Podsjećamo, Karlović je bio nadomak osvajanja naslova pobjednika na ATP Touru drugi tjedan zaredom nakon što je dobio prvi set 7:5, u drugom je imao 5:4 i servis, a zatim u tie-breaku i meč-loptu kod rezultata 6:5. Ipak, niti jednom u ta dva slučaja nije uspio završiti posao pa je ostao na sedam osvojenih turnira u karijeri.

'Jedan od najtežih poraza, ako ne i najteži... s 37 godina dobiti tako dobru priliku i biti tako blizu je razočaravajuće. No poraz nikada nije poraz, nego pouka. Velika dva tjedna, osam pobjeda u nizu je moralo završiti, ali šteta što se to dogodilo danas. Čestitke Monfilsu.'