VIŠE OD IGRE

Utakmica visokog rizika donijela rusko slavlje. Ukrajinci zapucali penal za izjednačenje

04.02.2022 u 21:59

Futsal selekcija Rusije prvi je finalist Eura nakon što su u polufinalu u Amsterdamu s 3:2 (2:1) svladala Ukrajinu

Futsal selekcija Rusije prvi je finalist EURA nakon što su u polufinalu u Amsterdamu s 3:2 (2:1) svladala Ukrajinu.

Obračun velikih favorita Rusa i Ukrajinaca, koji su dvaput poraženi od Hrvatske u kvalifikacijama, okončana je vrlo teškom i dramatičnom pobjedom Rusa.

Sokolov (2) nakon velike pogreške ukrajinskog vratara i Afanasjev (15) doveli su Ruse u vodstvo, a do poluvremena je smanjio Sirij (16). Nijazov (31) akrobatskim udarcem opet dovodi Ruse u veliku prednost, no Ukrajinci se nisu predali, Abakšin (35) je smanjio, a minutu prije kraja Šoturma nije uspio izjednačiti iz penala.

Utakmica je proglašena onom visokog rizika, s obzirom na trenutne jako loše odnose dviju zemalja.