veliki derbi

Trener Manchester Uniteda objasnio zašto su Ronaldo i kapetan Maguire protiv Liverpoola ostali na klupi: Ovo je tek početak...

23.08.2022 u 08:42

Nogometaši Manchester Uniteda su u najvećem derbiju engleskog nogometa u ponedjeljak navečer na svom Old Traffordu pobijedili Liverpool 2:1. Prva je to pobjeda 'crvenih vragova' u novoj sezoni, a izborili su je bez pomoći kapetana Maguirea koji je ostao na klupi za pričuve dok je Cristiano Ronaldo u igru ušao tek u 86. minuti utakmice

Sancho je doveo Manchester United u vodstvo u 16. minuti susreta, a Rashford je povećao na 2:0 u 53. minuti, Jedini gol za Liverpool je postigao Slah u 81. minuti i samo ublažio poraz 'redsa' na Old Traffordu.

Nakon susreta se oglasio trener Manchester Uniteda Erik ten Hag koji je u najvećem derbiju protiv povijesnog suparnika stigao do prve pobjede u novoj sezoni na klupi 'crvenih vragova'.

'Ovi igrači mogu igrati jebeno dobar nogomet!', ispalio je trener Uniteda nakon pobjede i nastavio:

'Možemo pričati o taktici, ali ova pobjeda je bila samo pitanje pristupa i stava mojih igrača. Dobro smo komunicirali na terenu i pokazali požrtvovnost. Želio sam promijeniti način na koji pristupamo protivnicima i to smo napravili. Ovo je samo početak. Sposobni smo igrati puno smirenije i biti puno opasniji. Momčadski duh, to je ono što sam vidio na terenu.'

No, morao je Ten Hag objasniti zašto je Cristiano Ronaldo u igru ušao tek u 86. minuti, a kapetan Harry Maguire je cijeli susret odgledao s klupe za pričuve.

'Imam veliki kadar igrača i moram ga koristiti. Igrat ćemo 50 ili 60 utakmica ove sezone. Za svaku utakmicu moram posebno birati momčad. Ne moram spominjati Maguirea i Ronalda, oni su fantastični igrači koji će u budućnosti imati ulogu u našoj momčadi. Imamo dobru momčad, uvjeren sam u to, a ni prijelazni rok još nije gotov", rekao je trener Uniteda te spomenutoj dvojici poslao jasnu poruku:

'Sretan sam zbog golova koje su Rashford i Sancho zabili. Fernandes je preuzeo odgovornost, a kapetanska traka mu je dala hrabrost. Varane je pokazao kako biti lider na terenu. Oni su napravili razliku, ali nije to samo do njih, treba nam još lidera. Kad želite pobjeđivati, trebaju vam vođe i duh koji smo mi danas pokazali.'

• +6
Manchester United - Liverpool, Premiership, 2022/23. Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

S druge strane, trener Liverpoola Jürgen Klopp djelovao je zabrinuto. Njegovi 'redsi' nakon tri kola još ne znaju za pobjedu...

'Da, zabrinut sam zbog naše situacije', priznao je Klopp i dodao:

'Bilo nam je jasno što će United učiniti. Jesu li na početku bili agresivniji od nas? Vjerojatno da. To je bila upravo utakmica koju je United želio igrati. To je naša krivica, moglo bi se reći. Ali do posljednjeg dodavanja smo pokušavali, trudili se. Imali smo puno dobrih trenutaka. Zabili smo gol, apsolutno zasluženo, ali smo malo zakasnili. Mogli smo dobiti utakmicu da smo igrali malo bolje. Nitko nije sretan kada izgubiš utakmicu. To je sasvim normalno. Ovo nije isprika. Sve je u redu u našoj momčadi, što se tiče želje i odnosa...'

No, na terenu su se nakon prvog gola Sancha žestoko verbalno sukobili Virgil van Dijk i James Milner.

'Takve se stvari događaju i brzo prođu, nemamo problema u svlačionici', zaključio je Jürgen Klopp.