engleska liga

'Topnici' ovakvu katastrofu nisu doživjeli pune 42 godine; krizi Arsenala ne nazire se kraj

05.12.2019 u 23:59

Šok terapija na trenerskoj klupi Arsenala, odnosno smjena Unaija Emeryja, nije dala rezultata. U 15. kolu Premier lige 'topnici' su u četvrtak na svom terenu izgubili od slabašnog Brightona 2:1

'Topnici' su ovim domaćim porazom nastavili užasnu seriju neuspjeha. Posljednju pobjedu u Premiershipu su ubilježili još 6. listopada ove godine, deveta im je ovo utakmica u nizu u svim natjecanjima bez pobjede (četiri poraza i pet remija).

Da stvar bude još gora, stvarno poražavajuće zvuči podatak da Arsenal niz od devet utakmica bez pobjede svojim navijačima nije priuštio pune 42 godine, još tamo od 1977. godine.

Brighton je u susret ušao bez respekta prema uzdrmanom domaćinu, a gosti su do vodstva stigli u 36. minuti nakon što se Webster odlično snašao nakon gužve pred golom Arsenala.

Rezultatom 0:1 se otišlo na odmor, da bi privremeni šef struke Freddie Ljungberg na poluvremenu u igru ubacio Pepea i promijenio raspored igrača na terenu. Vrlo brzo nakon početka drugog poluvremena Arsenal je izjednačio. Özil je ubacio, a Lacazette uspio glavom poslati loptu u mrežu Brightona.

Bolje je igrao Arsenal, napadao i nakon gola za izjednačenje, a mreža gola Brightona se zatresla i u 65. minuti. Ipak, gol Davida Luiza je opravdano poništen zbog zaleđa.

Ali, Arsenal je od 70. minute jednostavno stao, kao da ih je netko 'ugasio', a Brighton se vraća u utakmicu. Krenuli su gosti s napadima, a u 80. minuti su uspjeli stići do novog vodstva. Strijelac gola za 1:2 je bio Neal Maupay.

• +9
Arsenal - Eintracht Frankfurt; Europska liga, 29.11.2019. Izvor: EPA / Autor: ANDY RAIN

Dobru priliku za izjednačenje u 87. minuti je propustio Martinelli, dok je Pepe opasno zaprijetio iz slobodnjaka na isteku 90. minute. Ipak, do kraja je ostalo 1:2, a gosti su u posljednjim trenucima propustili priliku i za treći gol.

Brighton je ovom pobjedom prekinuo niz poraza i s nova tri boda skočio na 13. mjesto prvenstvene ljestvice. Arsenal je 10. s 19 osvojenih bodova.

Newcastle je u gostima dobio Sheffield United 2:0 golovima Allana Saint-Maximina (15) i Jonjo Shelveyja (70).