sjajni zubac

Svi govore o Hrvatu koji je briljirao protiv Lakersa i LeBrona; nije bilo dovoljno...

08.01.2024 u 08:43

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac ostvario je sinoć odličan učinak, no to nije pomoglo njegovim LA Clippersima koji su doživjeli poraz od gradskih rivala Lakersa 103:106

Los Angeles Lakersi su prekinuli niz od četiri poraza, a do pobjede ih je predvodio LeBron James koji je ubacio 25 poena, dok je Anthony Davis dodao je 22 poena uz 10 skokova.

Visoki Hrvat iz Čitluka Ivica Zubac je na terenu proveo 37:28 minuta i u tom vremenu uz šut iz igre 9/13 zabio 22 koša i ugrabio čak 19 skokova za svoj 12. double-double u sezoni. Tome je dodao jednu asistenciju i jednu blokadu. Svi stručnjaci ove sezone govore o tome koliko je visoki Hrvat važan dio momčadi u napadu, ali i obrani te kako bi teško ovako dobro igrali bezt njega. Kako je Zubac igrao pogledajte OVDJE.

Paul George je također utakmicu završio sa 22 ubačaja, a Kawhi Leonard je dodao 15.

Clippersi su rano imali kontrolu, držeći Lakerse na 19 poena u prvoj četvrtini i na poluvremenu su vodili 53-49.

No, Lakersi su dobili treću četvrtinu sa 32-24 i poveli 81-77 da bi osam minuta do kraja vodili s deset razlike (94-84).

Clippersi su nakon toga napravili seriju od 9-0 i došli do 94-93 nešsto više do šest minuta do kraja nakon trice Normana Powella (14 poena). Dvije minute i 19 sekundi prije kraja bilo je izjednačeno 98-98 nakon tri slobodna bacanja Powella kojeg je faulirao Taurean Prince.

Prince se iskupio tricom za vodstvo od 101-98 s preostalih 1:17, a James je pogodio za 103-98 41,9 sekundi do kraja. Prince i Austin Reaves zajedno su izveli tri slobodna bacanja u zadnjih 12,3 sekunde, a Powell je promašio trkuću tricu uz sirenu koja bi izjednačila rezultat.

Denver Nuggetsi su kod kuće sa 131-114 nadigrali Detroit Pistonse Bojana Bogdanovića, a Jamal Murray zabio je rekord sezone od 37 poena. Nikola Jokić je pobjedi svoje momčadi pomogao sa 16 asistencija i samo četiri koša.

Kentavious Caldwell-Pope i Michael Porter Jr. zabili su po 18 poena za Nuggetse.

Detroit je izgubio zvijezdu Cadea Cunninghama zbog istegnuća lijevog koljena u drugoj četvrtini i izgubio svoju 18. uzastopnu utakmicu u gostima. Pistonsi su ukupno izgubili 32 od 33 utakmice. Jalen Duren predvodio je Detroit s 20 poena, Alec Burks je ubacio 18 poena, a Bojan Bogdanović je u 27:04 minute na terenu ubacio 14 koševa (šut iz igre 4/10, trice 2/15) uz pet skokova, jednua sistenciju i jednu ukradenu loptu.

Toronto Raptors su na gostovanju s visokih 133-118 bili bolji od Golden State Warriorsa Darija Šarića. Hrvatski je košarkaš odigrao 18:21 minutu i zabio 14 koševa (šut iz igre 6/12, trice 2/4) te upisao pet skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Najbolji strijelac utakmice i pobjedničke momčadi bio je RJ Barrett s učinkom sezone od 37 poena od čega je pet trica.

Immanuel Quickley je upisao 10 asistencija i devet poena za Toronto. Jakob Poeltl upisao je double-double za Toronto s 14 koševa i izjednačenih 11 skokova, dok je Chris Boucher imao 17 koševa, a Pascal Siakam 16.

Klay Thompson bio je najbolji kod Warriorsa s 25 poena, pogodivši pet od sedam pokušaja za tricu. Trayce Jackson-Davis upisao je double-double s 11 skokova i 16 koševa, a Moses Moody ubacio je 21 koš.