NBA LIGA

Šarićevi Warriorsi nanijeli 31. poraz Bogdanovićevim Pistonsima u zadnje 32 utakmice

06.01.2024 u 10:11

Sinoć su na NBA terene istrčala sva četiri hrvatska košarkaša koji igraju u sjevernoameričkoj košarkaškoj ligi, a u međusobnom obračunu Golden State Warriorsa i Detroit Pistonsa Bojana Bogdanovića sa 113-109 je slavila momčad iz San Francisca

Curry je bio najbolji strijelac domaće momčadi sa 26 poena, a Klay Thompson je dodao 19 koševa. Šarić je odigrao 22:29 minuta za Warriorse i uz šut iz igre (6/10, trice 3/5) zabio 17 koševa uz tri skoka i jednu asistenciju.

Pistonsi su iskoristili seriju 19-7 da bi došli na 103-102 nakon trice Bojana Bogdanovića 1:41 do kraja, ali onda je Stephen Curry najprije realizirao dva slobodna bacanja, a onda i zabio dvije ključne trice nešto 1:05 minuta prije kraja za prednost Warriorsa 110-103 sa samo 46,1 sekundi do kraja.

Cade Cunningham je predvodio Pistonse u porazu sa 30 ubačaja, a Jalen Duran je sakupio double-double učinak od 13 poena i 12 skokova. Bogdanović je na terenu proveo 35:39 minuta i ubacio je 12 koševa (šut iz igre 5/19, trice 2/8) za Pistonse, koji su izgubili treći put zaredom nakon pobjede nad Torontom prošle subote koja je prekinula poraza od 28 utakmica.

LA Clippersi Ivice Zubca su na gostovanju sa 111-95 nadigrali domaće New Orleans Pelicanse, a hrvatski je košarkaš odigrao 23:25 minuta i u pobjedi svoje momčadi sudjelovao sa 15 koševa (šut iz igre 6/7), osam skokova, dvije asistencije i dvije blokade.

Paul George je predvodio Clipperse sa 24 koša, a Kawhi Leonard je dodao 19 koševa.  James Harden završio je utakmicu s 13 asistencija i osam koševa u petoj uzastopnoj pobjedi Clippersa.

Kod Pelicansa, Jonas Valanciunas je ubacio 13 koševa uz 11 skokova, rookie Jordan Hawkins dodao je 13 poena, a CJ McCollum, Zion Williamson i Brandon Ingram zabili su svaki po 12.

Rezultat je bio izjednačen nakon jedne četvrtine prije nego što su Clippersi nadigrali Pelicanse 30-15 u drugoj četvrtini i preuzeli kontrolu. Los Angeles je započeo treću četvrtinu serijom 10-3 i otvorio vodstvo od 22 poena. Clippersi su vodili s 22 razlike još dva puta prije nego što je serija od 9-0 dovela New Orleans unutar 76-63.

Ali Clippersi su postigli posljednjih devet koševa tricama Russella Westbrooka, Georgea i Powella i povećali vodstvo na 92-68 na kraju treće četvrtine.

Na NAB terene je sinoć istrčao i Luka Šamanić čiji su Utah Jazz doživjeli poraz. Od njih su na svom terenu s visokih 126-97 bili bolji Boston Celticsi koje je s 30 ubačaja, devet skokova i pet asistencija predvodio Jayson Tatum.

Tatum je ubacio 13 od svojih 14 slobodnih bacanja i zabio 23 koša u prvom poluvremenu, kada su Celticsi vodili s čak 36 poena razlike.

Kristaps Porzingis dodao je 19 poena za Celticse, a Šamanić je u 12 minuta na terenu ubacio šest koševa (šut iz igre 1/3, trice 0/1) i ugrabio pet skokova.

Lauri Markkanen je ubacio 17 koševa uz pet skokova i pet asistencija za Jazz čiji je niz od tri pobjede došao do kraja.