oglasio se i strijelac

Srebrni 'vatreni' čestitao Daniju Olmu na dva zabijena gola, a trener Leipziga otkrio je što zaista misli o Španjolcu kojem do sada nije dao priliku

13.06.2020 u 20:27

Ivan Rakitić je čestitao Daniju Olmu na dva gola protiv Hoffenheima, a o svemu su se oglasili i trener Julian Nagelsmann, ali i sami španjolski ofenzivac

Dani Olmo je u siječnju 2020. godine dres Dinama zamijenio onim RB Leipziga. Nijemci su Zagrepčanima uplatili 20 milijuna eura uz mogućnost da s raznim bonusima taj iznos poraste i na dvostruko više. Olmo je doveden kao veliko pojačanje, ali kod trenera Juliana Nagelsmanna nije dobio previše prilika prvo vrijeme.

Ovo je razljutilo 22-godišnjeg Španjolca koji je zatražio razgovor s trenerom i požalio mu se na malu minutažu i status u momčadi. Takav pristup se svidio Nagelsmannu koji je odlučio Olmu dati više prilika.

'Zadovoljan sam njegovom reakcijom. Svidjelo mi se kada je zatražio razgovor i izrazio nezadovoljstvo minutažom. Ako se žališ da premalo igraš, to znači da ti je stalo. Napravio je dobar posao', rekao je tada trener Leipziga.

Olmo je potom počeo dobivati veću minutažu i ubrzo zabio svoj prvi gol u Bundesligi, a onda je u utakmici s Hoffenheimom oduševio i s dva gola, u 9. i 11. minuti donio Leipzigu nova tri boda. Najprije je lijevom nogom primirio dodavanje Mukielea i s desnom s 10-ak metara zakucao loptu u donji lijevi kut za 1:0, a dvije minute kasnije s istog mjesta zabio na dodavanje Sabitzera.

'Osjećaj je stvarno jako, jako dobar. Ovo je prva utakmica u kojoj sam postigao dva gola za ovu ekipu i zato sam još sretniji zbog ove pobjede. To nas motivira za dalje. Čekaju nas još tri teške utakmice i moramo dati sve od sebe', rekao je Olmo koji se golovima pohvalio i na društvenim mrežama na čemu mu je čestitao i Ivan Rakitić.

Zadovoljstvo Olmovom igrom izrazio je i Nagelsmann koji je otkrio kako je i prije utakmice znao da će Olmo zabiti i to zbog njegove pozicije.

'Prije utakmice sam rekao svojim pomoćnicima da će Dani po prvi puta u sezoni započeti na mjestu desetke i da će zabiti. Napravio je to iz prve dvije prilike koje je dobio. Jako sam zadovoljan njegovim nastupom', rekao je trener Leipziga, a hvalospjevima se priključio i sportski direktor Markus Krosche:

'Dani je ekstremno dobar u kaznenom prostoru suparnika. Zato smo ga i doveli', zaključio je Krosche. Izgleda da će Olmo uskoro zagospodariti i Leipzigom kao što je to napravio s Dinamom.