TUŽNO I SMIJEŠNO

Sramota u polufinalu Eura; užarile se društvene mreže, 'Oko sokolovo' odluku nazvalo 'skandaloznom', a Robert Prosinečki se nije suzdržao: Danci su pokradeni!

Nogometna reprezentacija Engleske prvi put u povijesti izborila je plasman u finale Europskog prvenstva nakon što je u polufinalnom ogledu na stadionu Wembley poslije produžetaka pobijedila Dansku 2:1, ali svi govore o sramotnoj odluci VAR sobe i glavnog suca

Podsjećamo, Danska je povela u 30. minuti golom Mikkela Damsgaarda, izjednačio je Simon Kjaer devet minuta kasnije gurnuvši loptu u vlastitu mrežu, a pobjedu Englezima donio je Harry Kane golom u 104. minuti. Upravo odlučujući pogodak izazvao je lavinu kritika i nezadovoljstva.

Nizozemski sudac Danny Makkelie pokazao je na penal nakon što je Sterling srušen u kaznenom prostoru. Njegovu odluku potvrdila je i VAR soba. Harry Kane pucao je s bijele točke, Schmeichel je obranio, no lopta se odbila do engleskog kapetana koji iz drugog pokušaja nije pogriješio.

• +30
Engleska - Danska, polufinale Eura, 2021. Izvor: EPA / Autor: Andy Rain / POOL

No taj penal nitko nije vidio, osim sudaca u VAR sobi. Nažalost po Dance, koji su tako grubo oštećeni. VAR je bio slijep, a navijači preko društvenih mreža sprdaju se s takvom odlukom i ne skrivaju bijes...

I u HRT-ovoj emisiji 'Europeo' nisu skrivali ogorčenje. Marijo Strahonja, bivši hrvatski sudac zadužen za analizu suđenja, bio je zgrožen te je izjavio:

'Tužan sam i emotivno ispražnjen. Ovo je skandalozno. Ljudi dragi, ovdje ne postoji kontakt. Ako je sudac već nasjeo na ovaj pad, onda mu je VAR soba morala dati drugu priliku. Apsolutno je neprihvatljivo dosuditi ovakav penal, i to u polufinalu Eura.'

Jednako oštar bio je i bivši član Vatrenih Robert Prosinečki te je poručio: 'Danci su pokradeni!'