REAKCIJA IZ HRVATSKOG PRVAKA

Trener Dinama Damir Krznar pokušao je objasniti što se to dogodilo na Maksimiru te zašto je penal pucao igrač koji ga je izborio - Arijan Ademi

07.07.2021 u 22:02

U prvom susretu prvog pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio islandskog prvaka Valur sa 3:2, a svoj komentar dao je trener hrvatskog prvaka Damir Krznar

Podsjećamo, Dinamo je imao 3:0 i kazneni udarac u 82. minuti kojeg Ademi nije realizirao nakon čega je uslijedio šok. U samoj završnici susreta gosti su zabili dva gola i potpuno zakomplicirali situaciju uoči uzvrata koji je idućeg tjedna.

Golove za hrvatskog prvaka zabili su Arijan Ademi (8, 72) i Lovro Majer (42-11m), a za goste Kristinn Sigurdsson (88) i Andri Adolphsson (90).

'Luda tekma. Mirnu i kontroliranu utakmicu te rutinsku pobjedu odveli smo u ludu utakmicu. Ipak na kraju smo pobijedili. Ne gleda se pobjedama u zube, ali ovoj moramo. Imamo 3:0 i penal i rješenje prolaska zakomplicirali smo s par nesretnih reakcija i crnom rupom od 10 minuta', rekao je Krznar te dodao:

'Predugo smo živjeli u promašenom penalu i protivnik je to znao iskoristiti. Primili smo dva zaista smiješna gola, ali dva gola koja nas sad moraju uozbiljiti. Znači li to da će igrati Petković, Ivanušec i Oršić? Ne znam još, ali znači da će svi igrači koje imamo biti u kadru. Ponavljam, nije drama ni panika, ali moramo tamo biti oprezni i koncentrirani.'

• +7
Navijači na Maksimiru Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Zašto je kazneni udarac pucao Arijan Ademi na kojem je napravljen penal?

’Redoslijed izvođenja penala je Majer prvi, a Čop drugi. Kad je Ademi uzeo loptu oni su bili vani. Tada je sve stvar dogovora između igrača, ali nije to bilo presudno.'

Uzvratni susret je 13. srpnja u Reykjaviku, a 'Modri" će u slučaju prolaza u drugom pretkolu igrati protiv ciparske Omonije.

• +25
Dinamo - Valur, 1. pretkolo Lige prvaka, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL