HT premijer liga

Splićani na Gripama šokirali Cibonu; domaćin u odličnoj utakmici slavio na krilima Gabrića i Vrankovića koji su zabili pola koševa

12.01.2020 u 21:03

Split je u domaćem košarkaškom prvenstvu na svojim Gripama pobijedio Cibonu s 82:74

Split je u domaćem košarkaškom prvenstvu na svojim Gripama pobijedio Cibonu s 82:74. Domaćin je bolje otvorio susret HT Premijer lige i stigao u vodstvo 8:2 već nakon par minuta. Toni Perković je sredinom druge dionice uspio to vodstvo dovesti i održati na plus sedam, ali iskusni gosti su se vratili i na poluvrijeme se otišlo s 40:37.

Iako su Cibosi imali aktivan rezultat, sve su prokockali u trećoj četvrtini. Sjajno raspoložen domaći sastav je ubacio 27 poena i stigao na plus osam da bi se u zadnjih 10 minuta ušlo s vodstvom Splićana od 67:56. Do kraja susreta nisu dozvolili Ciboni da se vrati u utakmicu i uspjeli su zadržati prednost, te slavili s 82.74.

• +10
HT Premijer liga, KK Split - KK Cibona Izvor: Cropix / Autor: Duje Klaric / CROPIX

Gabrić je bio najbolji kod Splita s 21 poenom i šest asistencija, slijedi Vranković s 20 poena uz 12 skokova, te Washington s 12 poena i 10 asistencija. Najbolji kod Cibone bio je Matic Rebec sa 16 postignutih poena.

Dubrava-Zadar76:113
Split-Cibona82:74