Roma je bila opasnija momčad u prvom poluvremenu i svoju dobru igru su okrunili golom Dybale u 35. minuti. U nastavku Sevilla je izjednačila autogolom Mancinija (55'). Produžeci nisu promijenili situaciju i nakon izvođenja jedanaesteraca Španjolci predvođeni Rakitićem su osvojili Europsku ligu!

SEVILLA: Bono - Navas, Balde, Gudelj, Telles - Fernando, Rakitić - Ocampos, Torres, Gil - En Nesyri

ROMA: Rui Patricio - Ibanez, Mancini, Smalling - Spinazzola, Cristante, Matić, Celik - Pellegrini, Dybala - Abraham

• +42
Sevilla - Roma, finale Europske lige, 31.5.2023. Izvor: EPA / Autor: Tibor Illyes
  • +10
Sevilla - Roma, finale Europske lige, navijači, 31.5.2023. Izvor: EPA / Autor: Tibor Illyes