22.09.2013 u 17:05

• +7

Eurobasket 2013.: Hrvatska - Španjolska

Izvor: Cropix / Autor: Ales Fevzer / CROPIX

Hrvatska košarkaška reprezentacija, nakon odličnog turnirskog nastupa, u kojem je povezala čak osam pobjeda, na kraju je zaredala s dva poraza te zauzela četvrto mjesto. Snage za uzvrat Španjolcima nije bilo, pa je 'furija' slavila sa 92:66

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

------------------------------------------------------------
4. ČETVRTINA
KRAJ UTAKIMICE 92:66

39' - trica Gabriela (90:61)
38' - Španjolci povečavaju prednost; sada je već plus 26 (87:61)
36' - Gasolova trica - 80:55; Bogdanović uzvratio
34' - Španjolska prednost sve veća, sada je plus 23
34' - Claver popravlja Gasolov promašaj za 71:53
33' - Ukićeva trica za minus 14 (53:67)
32' - Žorićev peti prekršaj
31' - San Emeterio povećava na 65:48

3. ČETVRTINA
30' - kraj četvrtine; Španjolska vodi 63:48
28'- prekrasna asistencija za Fernadezovo zakucavanje (61:47)
27' - miniserija naših (Žorić i trica Simona) za 47:56
26' - Marc Gasol je miran s linije slobodnjaka - za 56:42
24' - llull sada zakucava (54:40)
23' - Llullova nova trica za 52:40
22' - Gasol zabija prve španjolske koševe u ovom dijelu utakmice (49:40)
22' - Delaševi koševi na asistenciju Ukića
21' - Ukićevi koševi za 38:47; Španjolci rade prekršaj u napadu

2. ČETVRTINA

20' - kraj četvrtine; Španjolska odlazi na 'veliki odmor' sa plus 11; Llull u zadnjoj sekundi zabija za 47:36
18' - Claver sada zabija za Španjolsku za 38:32; Bogdanović uzvraća 34:38
17' - Žorićevi koševi za 30:32
16' - Llull jednako efikasan kao Bogdanović; sada Španjolska vodi 32:28
15' - Šarić promašio za izjednačenje, ali Žorić spašava loptu a Bogdanović tricom za 28:27
15' - Bogdanovićeva trica za 25:27;
14' - Marc Gasol s dva sobodna bacanja za 27:20
13' - Žorićevo zakucavanje - 20:25
12' - već dvije minute igre u drugoj četvrtini, bez koša naših
11' - Rey zabija za 25:18

1. ČETVRTINA

10' - Llull s još jednom tricom za 23:18 a s tim rezultatom i završava prvih deset minuta
10' - Llullova trica za 20:16; rudež uzvraća za 18:20
9' - trica Rudeža za samo minus jedan (16:17)
8' - sjajni Bogdanović uspio je u dva nvarata izboriti napadčke skokove
7' - nakon brzog protoka lopte - Bogdanovićeva trica (9:14)
6' - sada i Claver pogađa tricu (14:4)
5' - Gasol s dva slobodna bacanja povećava prednost Španjolske
4' - Calderon za dva - 9:2
4' - Calderonova trica za 7:2
3' - Šarić je raspoložen; Claverov prekršaj
2' - Bogdanović radi već drugi prekršaj
1' - Gasol uzvraća - 2:2
1' - prvi je napad za Hrvatsku; Šarić zabija za 2:0
- u ljubljanskoj Areni Stožice opet je puno hrvatskih navijača; doduše ne kao prethodnih dana, ali u većini su u odnosu na Španjolce

Nakon teškog poraza od Španjolske na otvaranju turnira, a bilo je pa možemo reći i sramotnih 'minus 28' (40:68), hrvatska se košarkaška vrsta 'penjala' i nanizala čak osam pobjeda, te stigla do polufinala. Nažalost, tu su Repešini igrači pokleknuli protiv Litve, ali taj im poraz nitko ne zamjera, jer Hrvatska se nakon 18 godina ipak uključila u borbu za medalje. I najavila da bi u godinama koje dolaze ipak mogla postati konkurentnija i s više uspjeha.

'Ponosni smo na sebe kako smo rasli tijekom turnira. Taj početni poraz 28 razlike od Španjolske nas je probudio, pokazao nam kako bismo trebali igrati. Od tada igramo drukčije, puno bolje. Iskušali smo neke nove stvari i uložili mnogo energije. Sada se želimo oprostiti od turnira s medaljom. Bio bi to najbolji oproštaj od turnira na kojem smo po prvi put u polufinalu nakon 18 godina,' izjavio je Bojan Bogdanović.

Svjesni su i Španjolci da naši u ovaj dvoboj ulaze motiviraniji, jer dugo nas nije bilo - nigdje.

'Uvijek je teško motivirati igrače nakon poraza. Hrvatska će biti motiviranija i odmornija od nas, no i mi ćemo biti spremni. Želimo natjecanja završiti s medaljom', najavljuje izbornik Španjolske Orenga.

Jose Calderon, igrač Dallasa, razočaran je što se neće boriti za zlato, nego 'samo' za broncu.

'Razmaženi smo i zanimaju nas samo pobjede. Poraz je jednom morao doći, a došao je od dobre momčadi. Iako nam sada bronca ne izgleda bitno, vrijedit će za nekoliko godina. A za Hrvate je bronca ono što je za nas zlato', tvrdi Calderon.