serie a

Šok na Olimpicu; Torino je na slavlje protiv Rome u Rimu čekao punih 13 godina

05.01.2020 u 23:31

U susretu 18. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino je u Rimu iznenadio Romu pobijedivši 2:0...

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Andrea Belotti, koji je prvi gol zabio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a potom u 86. minuti iz penala potvrdio pobjedu gostiju.

Za Romu je od 73. minute zaigrao Nikola Kalinić.

Istaknimo kako Torino u prvenstvenim ogledima punih 13 godina nije pobijedio Romu na Olimpicu. Posljednji put to im je uspjelo još u svibnju 2007. godine...

U ranije odigranom susretu Verona, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, je na gostovanju pobijedila SPAL 2:0, upisavši prvu pobjedu u zadnja četiri kola.

• +4
Serie A, AS Roma - Torino Izvor: EPA / Autor: ANGELO CARCONI

Golove za Veronu zabili su Giampaolo Pazzini (14) i Mariusz Stepinski (85).

Domaćin je od 39. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog oštrog prekršaja isključen Nenad Tomović. Karlo Letica nije nastupio za SPAL.

Važne bodove u borbi za prvoligaški spas osvojila je Genoa pobijedivši Sassuolo 2:1. Golove za tek treću pobjedu Genoe ove sezone zabili su Domenico Criscito (29-11m) i Goran Pandev (86), dok je gol za goste zabio Pedro Obiang (33).

Za Genou je cijeli susret igrao Marko Pajač.