serie a

Lazio do devete prvenstvene pobjede u nizu stigao nakon puno muke; Immobile zabio za slavlje u sudačkoj nadoknadi

05.01.2020 u 16:43

U prvom susretu talijanskog nogometnog prvenstva u 2020. godini, Lazio je na gostovanju pobijedio Bresciju 2:1 upisavši devetu pobjedu u nizu čime je izjednačio klupski rekord...

Domaćin je poveo u 18. minuti golom Marija Balotellija koji je ponovno otvorio godinu u Serie A svojim golom, pošto je to učinio i 2010. godine.

Tada je, 10. siječnja, kao igrač Intera, zatresao mrežu Chieva. U međuvremenu je prošlo 10 godina, a Balotelli je igrao u Manchester Cityju, Milanu, Liverpoolu, te su mu karijeru obilježile brojne kontroverze.

Bilo je toga i danas jer je susret prekinut nakon što su navijači Lazija 'Super Marija' vrijeđali na rasnoj osnovi.

Lazio je nakon toga krenuo po izjednačenje, a u samoj završnici prvog dijela uspjeli su doći do gola. Cistana je skrivio penal i zaradio crveni karton, a Ciro Immobile je zabio iz jedanaesterca za izjednačenje rezultata na 1:1.

Ovim se rezultatom otišlo na odmor, da bi u drugom poluvremenu Lazio poprilično razočarao. Iako su imali igrača više nisu uspjeli prelomiti susret u svoju korist doslovno do posljednjih trenutaka.

• +5
Superkup, Juventus – Lazio Izvor: Profimedia / Autor: GIUSEPPE CACACE / AFP / Profimedia

Ipak je Lazio na samom kraju nekako došao do pobjede. U sudačkoj nadoknadi ponovno se ukazao Ciro Immobile koji je zabio za konačnih 1:2 i velika tri boda rimskog tima.

Lazio je devet pobjeda u nizu posljednji put upisao u sezoni 1998./'99. pod vodstvom švedskog trenera Svena-Gorana Erikssona. A Lazio je sada u nizu od 12 utakmica bez poraza, posljednji prvenstveni poraz upisali su 'nebeskoplavi' još 25. rujna prošle godine na gostovanju u Milanu kod Intera.

Rimljani su trenutačno treći s 39 bodova, tri manje od vodećeg dvojca Intera i Juventusa, dok je Brescija u zoni ispadanja na 18. poziciji s 14 bodova.