15.06.2016 u 16:53

• +3

EURO 2016., Rusija - Slovačka

Izvor: Reuters / Autor: Benoit Tessier

U prvoj utakmici drugog kola skupine B na Europskom prvenstvu Slovačka je stigla do prve pobjede nakon što je u Lilleu svladala Rusiju 2:1. S ovog dvoboja najviše će se pamtiti golčina Mareka Hamšika

Nakon početnog poraza od Walesa, Slovačka se vratila u igru za prolazak u osminu finala i to zahvaljujući briljantnoj predstavi Mareka Hamšika koji je presudio Rusima s asistencijom i pogotkom.

Vezni igrač Napolija prvo je dugom loptom u 31. minuti pronašao Weissa koji se fenomenalno riješio dva ruska stopera i pogodio za 1:0, a zatim je u samoj završnici prvog dijela digao cijeli stadion na noge. Primio je loptu iz kornera, prošao suparničkog igrača i zatim s lijeva iskosa pogodio gornji dio suprotne vratnice od koje se lopta odbila u mrežu. Jedan od najljepših poteza turnira.

U nastavku su Slovaci sigurno čuvali prednost od dva pogotka, ali kako se bližio kraj Rusi su pojačali pritisak i krenuli u očajničku ofenzivu. To se 'zbornaji' isplatilo u 80. minuti kada je poslije lijepe akcije Glušakov pogodio glavom za 2:1. No bilo je to sve što su Rusi uspjeli napraviti, te su tako doživjeli prvi poraz poslije remija s Engleskom.

RUSIJA: Akinfejev - Smolnikov, Berezucki, Ignaševič, Ščečnikov - Neustaedter (46. Glušakov), Golovi (46. Mamajev) - Kokorin (75. Širokov), Šatov, Smolov - Dzjuba.
SLOVAČKA: Kozacik - Pekarik, Škrtel, Durica, Hubocan - Pecovsky - Mak (79. Duris), Kucka, Hamšik, Weiss (72. Svento) - Duda (67. Nemec).