REMI NA KANTRIDI

Slaven mučio Rijeku, Benko nije dopustio poraz!

01.12.2013 u 20:52

U posljednjoj utakmici 18. kola MAXtv Prve lige nogometaši Rijeke odigrali su 2:2 protiv Slaven Belupa…

Nakon što je europsku sezonu završila bez domaćeg poraza, Rijeka je na Kantridi protiv Slaven Belupa nastavila jednak niz i u domaćem prvenstvu. Iako su gosti dvaput vodili, Kekova momčad uspjela se vratiti i izvući bod, a podjela bodova definitivno je najpravedniji ishod ove odlične utakmice pune sjajnih akcija i velikih prilika.

Obje momčadi su dvoboj počele oprezno, a na pravu priliku trebalo se čekati do 29. minute, kada je Benko opasno zaprijetio glavom, ali Pelin ju je izvadio ispod vratnice. Samo dvije minute kasnije Slaven je poveo. Matoš je nakon kornera odbijenu loptu pospremio u mrežu, dalekometnim niskim udarcem kojeg Vargić nije uspio ukrotiti.

Matoš je mogao dotući domaćina u 40. minuti, ali je nakon poklonjene lopte domaće obrane pogodio gredu. Minutu kasnije stigla je kazna. Lijepu akciju Tomečaka i Alispahića Benko je glavom pretvorio u izjednačujući pogodak.

U drugom dijelu Slaven je ponovo odlično zaigrao, a na scenu je stupio Nikola Rak. Kad je prvi put izašao sam pred Vargića vrlo je loše pucao, no sve je ispravio u 64. minuti. Sjurio se s desne strane i preciznim udarcem u suprotni kut donio novu prednost gostima.

Rijeka se pokušala vratiti, a Kramarić je iz daljine opasno zaprijetio u 71. minuti, ali Pelin je sjajno izvadio loptu iz rašlji. U 76. minuti bivši napadač Dinama i Lokomotive ponovo se sjurio prema golu, pucao u suprotni desni kut, ali golman Slavena i na to je bio spreman. Dvije minute kasnije Benko je pucao iz blizine, ali Pelin mu je sjajno obranio. No, u 84. minuti čak ni odlični golman gostiju nije ništa mogao, nakon što mu je Leon Benko glavom zakucao loptu iz blizine.

U samoj završnici obje su se momčadi potpuno otvorile i krenule po pobjedu, ali golova više nije bilo.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Rijeka zaostaje za Dinamom sedam bodova s utakmicom manje, dok je Slaven i dalje vrlo nisko u odnosu na ono što prikazuje na terenu.