košarkaška euroliga

Sjajni Ante Žižić utrpao je 24 koša u pobjedi protiv Virtusa, ali njegov Anadolu Efes još nije izborio doigravanje

30.03.2023 u 23:09

Košarkaši aktualnog europskog prvaka Anadolu Efesa pobijedili su u susretu 32. kola Eurolige Virtus iz Bologne 86:67 uz sjajnu predstavu hrvatskog košarkaša Ante Žižića koji je zabio 24 koša i upisao šest skokova

Nakon izjednačene prve četvrtine (13:13), Efes je drugu i treću dionicu dobio 22 koša razlike (47:25) i potom mirno priveo susret kraju. Virtus je u zadnjoj četvrtinu slavio 29:26 tek malo ublaživši poraz.

Aktualne europske prvake do 16. pobjede sezone predvodio je hrvatski košarkaš Ante Žižić koji je za 18 minuta provedenih na parketu zabio 24 koša uz 11/13 šut iz igre i 2/3 s linije slobodnih bacanja. Dodao je i šest skokova, te asistenciju. Tibor Pleiss je zabio 14, a Elijah Bryant 13 koševa i 11 skokova.

U talijanskim redovima najefikasniji su bili Niccolo Mannion sa 17 koševa i šest asistencija, te Semi Ojeleye s 13 koševa i sedam skokova.

Efes je na osmom mjestu s po 16 pobjeda i poraza, dok Virtus zauzima 14. mjesto s 13 pobjeda i 19 poraza.

Uvjerljiv je bio i Maccabi Tel Aviv porazivši Emporio Armani Milan 85:66.

Domaćin je na poluvremenu imao 17 razlike (53:36), gosti su u trećoj dionici smanjili na 10 razlike, no Maccabi je posljednju četvrtinu dobio sa devet razlike za uvjerljivih +19.

Roman Sorkin sa 18 koševa i Lorenzo Brown sa 17 koševa i osam asistencija predvodili su izraelski sastav, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bili Shabazz Napier s 15 i Shavon Shields s 14 koševa.

Maccabi je sada četvrti s 19 pobjeda i 13 poraza, a Milan drži 11. mjesto sa skorom 14-18.

Večer domaćina upotpunila je Barcelona pobjedom 72:56 protiv berlinske Albe.

Gosti su sjajno ušli u susret, vodili su 21:19 nakon prve četvrtine, te 35:34 na poluvremenu. Međutim, Barca je proradila u drugom poluvremenu dobivši taj dio igre 38:21.

Kod Barcelone najefikasniji su bili Sertac Sanli s 12 koševa i šest skokova, Nikola Mirotić s 11 koševa i šest skokova, te Nikola Kalinić s 10 koševa.

U redovima berlinskog sastava niti jedan igrač nije zabio više od deset koševa. Yanni Wetzell je zabio devet, a Ben Lammers i Louis Olinde sedam koševa. Hrvatski reprezentativac Jaleen Smith je za 24 minute zabio pet koševa uz skok i dvije asistencije.

Barcelona je barem privremeno preuzela vodstvo sa omjerom 22-10 ispred Olympiakosa i Real Madrida koji imaju po 22-9, ali i susret manje. ALBA je na 17. mjestu s omjerom 9-23.