20.02.2015 u 19:58

• +5

MAXtv Prva liga, 20. kolo: Rijeka - Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

U zaostaloj utakmici 20. kola MAXtv Prve lige nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk na domaćem terenu rezultatom 3:0, vrativši se tako na devet bodova zaostatka za Dinamom…

Kekova momčad još jednom je na Kantridi s lakoćom svladala Hajduk. Nakon 4:2 na samom početku prvenstva, Rijeka je i drugi put uvjerljivo svladala Splićane pokazavši da je trenutno puno bolja. Hajduk definitivno više nije prva prijetnja Dinamu u MAXtv Prvoj ligi. Nakon kiksa protiv Istre u nedjelju, Riječani su se vratili na pobjednički kolosijek, a brojna pojačanja polako se sve bolje uklapaju u momčad.

Dvoboj je bio posebno atraktivan u prvom dijelu, a Rijeka nije mogla bolje otvoriti utakmicu. Već u 2. minuti Sharbini je dugom loptom pronašao Jugovića, a ovaj u prvi mah izgubio kontrolu, da bi zatim spretno s poda svladao Ranilovića i doveo domaćina u vodstvo.

Hajduk se pokušao oporaviti od početnog šoka, povezao je nekoliko smislenih akcija, no onda je doživio novi. Albanski napadač Bekim Balaj došao je na Kantridu kao zamjena za Kramarića, a nakon niza promašaja protiv Istre, došao je na svoje u 13. minuti Jadranskog derbija. Njegov precizan udarac s ruba kaznenog prostora svladao od stative je završio iza leđa Hajdukovog golmana.

Do odmora je moglo pasti još golova. Za Hajduk je trebao smanjiti Vuković nakon krasnog slobodnjaka Caktaša kojeg je odbio Prskalo u 18. minuti, no nije uspio pogoditi u gotovo praznu mrežu. S druge strane su ponovo prijetili Jugović i Balaj kao i Španjolac Alex, no Ranilović je dobro branio mrežu gostiju. Ipak, dalekometni udarac bivšeg igrača Hajduka Filipa Bradarića nije mogao zaustaviti u 33. minuti, no spasila ga je vratnica.

U drugom dijelu žustrina je pala, a Rijeka rutinski kontrolirala utakmicu. Hajduk je imao tek jednu polupriliku Vršajevića u 70. minuti, no njegov udarac nije zaprijetio Prskalu. S druge strane neuspješni su bili udarci Mišića, Radoševića, a onda je u 84. minuti ponovo došao na svoje Vedran Jugović koji je jednu odbijenu loptu s lakoćom sproveo u mrežu, zaokruživši tako još jednu veliku pobjedu Rijeke.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Rijeka sada zaostaje devet bodova za Dinamom i još se ne predaje, a Hajduk je i dalje treći, ali samo s bodom više od Lokomotive.