ehl liga prvakinja

Rukometašice Podravke nastavljaju po starom, u Ligi prvakinja doživjele su 12. uzastopni poraz...

16.02.2022 u 19:43

U odgođenom susretu 13. kola A skupine rukometne Lige prvakinja, Podravka Vegeta je Koprivnici izgubila od Ferencvaroša 33:29 upisavši već 12. poraz u nizu

Utakmica između Podravka Vegete i Ferencvaroša trebala se igrati u subotu, 12. veljače, no odgođena je za srijedu zbog velikog broja zaraženih osoba u redovima hrvatske ekipe.

Podravka se odlično držala prvih 40 minuta utakmice, no u zadnjoj trećini susreta gošće su pobjegle na sedam golova razlike i potom prednost rutinski obranile.

Hrvatske prvakinje su dobro krenule, povele su 5:2 te imale i 7:4 i 13:11, ali Ferencvaroš je u 27. minuti stigao do prvog vodstva (15:14), a na kraju poluvremena je završilo 16:15 za Podravku.

U drugom dijelu mađarska ekipa je zaigrala daleko bolje, Ferencvaroš je serijom 9:3 stigao do pet golova razlike (24:19). U 48. minuti gošće su imale i najvećih 30:23, a na kraju je završilo 33:29.

Ferencvaroš su do sedme pobjede predvodile Szandra Szollosi-Zacsik sa sedam, te Angela Malestein sa šest golova, dok je Kinga Jarunik sakupila 14 obrana.

Kod Podravka Vegete najefikasnije su bile Dejana Milosavljević s 11 i Ana Turk sa šest golova.

Na ljestvici vodi Esbjerg s 22 boda, Rostov i Ferencvaroš imaju po 17 bodova, dok je Brest četvrti sa 16 bodova. Podravka Vegeta je posljednja s dva boda.

Rukometašice Podravka Vegete ovoga tjedna očekuje još jedan europski ispit. U subotu, 19. veljače gostovat će u Podgorici protiv Budućnosti u susretu posljednjeg kola. A baš su protiv Budućnosti rukometašice Podravke ostvarile jedinu ovosezonsku pobjedu u Ligi prvakinja, još tamo početkom rujna prošle godine u 1. kolu je bilo 29:22...