kup krešimir ćosić

[FOTO] 'Žuti' su uvjerljivom pobjedom protiv Gorice izborili nastup na završnom turniru Kupa Krešimira Ćosića

16.02.2022 u 19:19

Nakon Cibone, Cedevite Junior i Zadra, košarkaši Splita posljednji su sudionici završnog turnira Kupa Krešimir Ćosić koji će se održat 18. i 19. veljače u dvorani Centra Zamet u Rijeci

U posljednjem susretu četvrtfinala košarkaškog Kupa Krešimir Ćorić Split je na Gripama svladao Goricu 84:73 ostvarivši tako i treću pobjedu protiv Gorice ove sezone.

Gosti su bolje ušli u susret i na koncu prve četvrtine imali su tri koša prednosti (19:16). U drugoj dionici domaćin je zaigrao daleko bolje okrenuvši rezultat u svoju korist (40:34), a u trećoj četvrtini prednost 'žutih' je narasla na plus 18 (70:52). Split je na otvaranju zadnjeg perioda imao i najvećih 22 koša prednosti (75:53), a Gorica je do kraja susreta tek ublažila poraz.

'Žute' su do pobjede predvodili Karlo Žganec s 21 košem i šest skokova, Jerod Shannon Shoter s 21 košem, osam skokova i pet asistencija, te Roko Leni Ukić s 20 koševa. Kod Gorice su najbolji bili Mate Kalajžić s 19 koševa i šest asistencija, te Borna Kapusta s 19 koševa i pet skokova.

Košarkaši Zadra ranije su u četvrtfinalnom dvoboju pobijedili Zabok 89:64, Cibona je s uvjerljivih 124:60 svladala Furnir, dok je Cedevita Junior u gostima bila bolja od Ribole iz Kaštela 89:77.

Parovi Završnog turnira odredit će se izvlačenjem u četvrtak u 13 sati.