MAXtv PRVA LIGA - 14. KOLO

Rujevica u transu: Sharbini pogodio za pobjedu Rijeke

25.10.2015 u 09:11

Nakon pobjede Hajduka nad Lokomotivom 2:1, splitski 'bili' preuzeli su vrh MAXtv Prve lige. U derbiju kola Rijeka je s 2:1 svladala Dinamo i potisnula Mamićevu momčad na trećše mjesto

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
-----------------------------------------------------------
RIJEKA: Vargić - Vešović, Mitrović, Samardžić, Zuta - Močinić, Maleš - Sharbini, Moises, Tomasov - Bezjak
​DINAMO: Ježina - Matel, Goncalo, Taravel, Pivarić - Antolić, Machado, Rog - Pjaca, Henriquez, Fernandes

90'+4 KRAJ UTAKMICE
90'+3 Filip Bradarić ušao, Sharibini izašao
90'+2  GGGOOOLLL - Sharini je zahvatio loptu koju je Ježina odbio nakon Vešovićeva ubačaja
88' - Mate Maleš zaradio je žuti karton zbog starta na Antolića
85' - odličan udarac Radoševića iz daljine, Ježina izbija u korner a nakon ubačaja iz kuta Roshi nije uspio zahvatiti loptu
82' - Tomasov puca iz daljine, ali preslabo da ugrozi Ježinu
81' - tražili su domaćini kazneni udarac no prekršaja na Vešoviću nije bilo
80' - Ćorićev udarac s 20-tak metara natjerao je Vargića na intervenciju
79' - Fernandes izlazi, Ante Ćorić ulazi
77' - Močinić izlazi, ulazi Josip Radošević
77' - novi Roshijev ubača, ali Tomasov nije dobro pucao
72' - udarac Sharbinija lijevom nogom, ali visoko preko gola
68' - odlično uklizavanje Mitrovića ispred Machada
66' - Roshijev ubača s desne strane ali Tomasov nije dobro zahvatio loptu
65' - Moises izlazi, Odise Roshi ulazi
62' - Soudanijev prvi pokušaj pogodio je mrežu Rijeke, ali s vanjske strane
59' - Pjaca izlazi, Soudani ulazi
57' - Rog je pucao, ali pokraj gola pa Vargić nije trebao ni intervenirati
53' - Dinamo opasno živi; pred golom Ježine puno je posla
50' - GGGOOOLLL - Miral Samardžić pogađa glavom, slično kao i Fernandes za Dinamo; ubacio je Sharbini

50' - Rijeka pritišće, ima korner
48' - dobra akcija za Rijeku, Tomasov je uputio oštar udarac s desne strane, ali lopta je prohujala kroz 16-erac gostiju
47' - dobra ali i malo prebrza duga lopta za Vešovića
46' - počelo je drugo poluvrijeme; promjena nije bilo

45'+2 KRAJ 1. POLUVREMENA
45'+1 - Machado puca sa 17 metara, malo pokraj desne vratnice
45' - sudac Matoc produžio je poluvrijeme za dvije minute
41' - žuti karton i Antoliću
38' - Dinamo mijenja, Mario Musa ulazi umjesto Henriqueza
36' - opet nervoza; Moises je dobio žuti karton nakon što je, prema mišljenju suca Matoca, po nozi udario Goncala
33' - crveni karton Taravelu zbog udarca glavom u glavu Vešovića; Vešović je dobio žuti karton zbog starta na Machada

32' - i Matelu žuti karton, zbog starta na Zutu
31' - Machado je izveo taj slobodnjak, no pucao je preko gola
30' - Bezjaku žuti karton zbog starta na Matelu
28' - nova prilika za Dinamo, Matel je ubacio s desne strane, ali Henriquezov udarac odbija Vargić
22' - gotovo identična situacija kao pri prvom golu, no ovog puta Čilenaca je pucao pokraj vratnice
20' - imao je Maleš priliku, no loše je pucao
17' - Antolić u zadnji tren izbija ispred Bezjaka
15' - dobra prilika za Dinamo, povukao je Fernandes kontru 'modrih' no gosti nisu iskoristili situaciju '3 na 2' jer je Čilenaca pucao s 20-tak metara
8' - Rujevica je i dalje raspjevana, no zasad od opasnosti po Ježinu nema ništa
5' - GGGOOOLLL - Jr. Fernandes koristi grešku obrane dpmaćina; Pivarić je ubaio a Fernandes je viši od Zute, Vargić je možda mogao bolje reagirati

4' - prvi žuti karton; dobio ga je Samardžić zbog udaranja Henriqueza
1' - Počela je utakmica na Rujevici! Okupilo se nešto manje od šest tisuća navijača na Rijekinom privremenom stadionu. Matjaž Kek ide po prvu pobjedu protiv Dinama u prvenstvu, a Rijeka je 'modre' zadnji put dobila u ligi u rujnu 2012. godine.

- vrijeme u Rijeci je lijepo, sunčano, teren je dobar pa očekujemo dobru i dopadljivu utakmicu

Iako današnji suparnici nakon 13 kola ne znaju za poraz, nisu prvi na ljestvici HNL-a. Razlog tome je veliki broj neodlučenih rezultata, kojih nije manjkalo ni u njihovim međusobnim dvobojima u Rijeci (6 od zadnjih 10)

Dodat ćemo za kraj da susret sudi Marko Matoc iz Zaprešića što baš i nije najbolje sjelo Riječanima.

Rijeka - Dinamo Zagreb 15:00
Zagreb - Split 19:00