SuperSport HNL

Robert Prosinečki nakon poraza priznao: Ne sjećam se da sam vodio 3:0 i izgubio...

30.07.2023 u 22:23

U 39. minuti utakmice Rudeš je imao senzacionalnih 3:0 protiv Osijeka. Činilo se da momčad Roberta Prosinečkog teško može prosuti tu prednost. No, Osijek je senzacionalnim preokretom u Kranjčevićevoj na kraju slavio 4:3

Prvo je Lazarov u 23. minuti zabio za 1:0 Rudeša, a onda je Pasariček u razmaku od samo pet minuta, prvo u 34. pa onda i u 39. minuti, zabio za veliko 3:0 vodstvo novog prvoligaša protiv Osijeka. U tim se trenucima činilo da će Rudeš pod trenerskom palicom Roberta Prosinečkog iznenaditi Osijek.

No, Mierez je u 43. minuti smanjio na 3:1, a onda je u 70. minuti u igru ušao Mijo Caktaš i režirao senzacionalan preokret. 'Hat-trick' iskusnog Caktaša, zabijao je u 76., 83. i 88. minuti, razbio je sve nade i snove Rudeša u moguću senzaciju.

Nakon utakmice trener Rudeša Robert Prosinečki nije djelovao razočarano, ali...

'Teško je nešto reći poslije ovakvog rezultata. Vodili smo 3:0, ali i napravili puno grešaka ,i samo smo dozvolili Osijeku da se vrati. I ne samo da bude neriješeno, već i da izgubimo utakmicu', kazao je legendarni Žuti pa nastavio:

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

'Teško mi je nešto reći, ali Rudeš je pokazao da može igrati sa svakim. Fali još iskustva, fali još dosta stvari, koje moramo popraviti. Pogotovo u tom dijelu kada smo se podsvjesno vratili. Imali smo čak i dvije stopostotne šanse za 4:2, Plazonja je izašao sam na golmana, Kovačević ne pogodi prazan gol. Tu smo mogli riješiti utakmicu.'

Zabio je Rudeš tri gola i izgubio...

'Osijek je dobra ekipa, mi smo mlada momčad koja tek dolazi, pokazali smo dobar nogomet što je bitno. I mogu biti zadovoljan time. Ali s greškama, a neću kriviti nikoga, došlo je do ovakvog rezultata', realan je Prosinečki koji je zaključio:

• +19
Rudeš - Osijek, SuperSport HNL, 30.7.2023. Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek

'Iskusne ekipe nakon 3:0 to završavaju. A mi to još uvijek nismo. I umjesto da imamo tri boda, napravili smo par kikseva, dopustili smo im da nam daju golove, a onda je vrlo teško izdržati drugo poluvrijeme. Prvo poluvrijeme Rudeš je odigrao fenomenalno. Nije mogao bolje, ali onda smo napravili greške koje je Osijek znao kazniti. Ali to je tako u nogometu, idemo dalje. Motivacija neće biti lagana, ali radit ćemo na tome, napravit ćemo neke korekcije, moramo s ovom mladom ekipom puno raditi. Ne sjećam se da sam nekad vodio ekipu koja je imala 3:0, pa izgubila 4:3. Ne sjećam se toga niti iz svoje igračke karijere.'