01.08.2013 u 18:49

• +4

Europska liga, 3. pretkolo: Rijeka - Žilina

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovačić

Nogometaši Rijeke pobijedili su na domaćem terenu u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige slovačku Žilinu rezultatom 2:1

Europska liga, 3. pretkolo:

Rijeka - Žilina 2:1 (Sharbini 3, Kvržić 60 / Majtan 74)

Tijek utakmice:

Kraj - Rijeka je odigrala dobru utakmicu i ima minimalnu prednost pred uzvrat u Žilini
85' - Sharbini puca iz slobodnjaka visoko iznad gola
83' - izlazi Benko, ulazi Krstanović
78' - Žilak je zaprijetio, lopta odlazi iznad gola
74' - gool za Žilinu! Majtan se najbolje snašao nakon kornera i tako vratio Slovake u igru
65' - Žilak je probio stranu, pucao u suprotni kut, ali Vargić još jednom brani
60' - goool za Rijeku! Kvržić je sjajno reagirao u gužvi i matirao Dubravku!
58' - Benko prijeti iz slobodnjaka, Dubravka izbija u korner
48' - kakav promašaj Sharbinija! S lakoćom se oslobodio braniča, pucao s desetak metara, ali lopta odlazi preko gola
47' - velika prilika za goste! Škvarka je ostao sam, sjurio se prema golu, opalio s dvadesetak metara, Vargić izbija u korner
Poluvrijeme - Rijeka vodi i igra dobro, ali gosti nisu bezopasni i treba biti oprezan u nastavku utakmice
43' - sjajan prodor po desnoj strani Sharbinija, ali Dubravka brani njegov udarac!
40' - pao je tempo nakon odličnih prvih pola sata utakmice
30' - pada Sharbini u kaznenom prostoru, sudac pokazuje da nema prekršaja
25' - velika prilika! Alispahić je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta odlazi malo pokraj vratnice
21' - Jugović puca glavom iz blizine, no lopta odlazi preko gola
17' - silovit udarac Paura, Vargić izbija u korner
13' - udarac Alispahića s ruba kaznenog prostora odlazi preko gola
10' - nova prilika Žiline, opet Vargić vadi loptu ispod grede, dobro igraju Slovaci
7' - Pečovski uzeo loptu Malešu, pucao po golu, ali Vargić je siguran
3' - goool za Rijeku! Sharbini! Fantastično se oslobodio braniča i atraktivno zabio u suprotni kut!
1' - dvoboj je počeo, Rijeka je krenula napadački od samog početka

Sastav Rijeke: Vargić - Škarabot, Knežević, Marić, Tomečak - Alispahić, Močinić, Maleš, Jugović, Sharbini, Benko

Sastav Žiline: Dubravka - Mabouka, Akakpo, Piaček, Nunes - Mihalik, Majtan, Paur, Pečovski, Škvarka - Pich