MAXtv PRVA LIGA - 13. KOLO

Rijeka preokretom dobila 'lokose' i ostala u utrci s Dinamom

17.10.2015 u 20:48

U drugoj utakmici subotnjeg progarama 13. kola MAXtv Prve lige, na stadionu u Kranjčevićevoj igrali su Lokomotiva i Rijeka, a slavila je momčad s Kantride 2:1

Nakon pobjede Dinama u petak, nogometaši Rijeke bili su pod imperativom pobjede nad Lokomotivom, kako bi ostali na dostižnom zaostatku za vodećom momčadi lige. Također, ni Lokomotiva nije bila bez imperativa jer već dva kola ne zna za pobjedu, a ambicije kluba s Kajzerice sigurno su znatno veće od borbe za ostanak.

I utakmica je pružila zanimljivi i dopadljiv nogomet. S dvije prilike otvorili su ga Riječani, prvo je pucao Radošević, a potom i Zhuta. Potom je u desetoj minuti uzvratio Doležal, ali i njegov je udarac baš poput Zhutinog otišao kraj vratnice.

A onda je u 23. minuti, nakon prekida i ponovnog ubačaja s desen strane kojeg je izveo Pamić, Dino Perić nogom pospremio loptu iza Vargića.

Nakon tog gola gosti kao da su se dodatno trznuli, a bodrilo ih je i oko 200-tinjak pripadnika Armade. I u 26. minuti priliku je imao Tomasov a u 35. Močinić. Njegovom udarcu koji je zasutavila vratnica prethodila je lijepa akcija u kojoj su sudjelovali Jugović i Tomasov. Ipak, na odmor se otišlo s prednošću domaćina.

Nastavak utakmice bio je kudikamo uspješniji za goste. Već u 47. minuti Mate Maleš je prekrasnim udarcem, na dodavanje Močinića, s 20-tak metara nebranjivo pogodio uz lijevu vratnicu Zelenikina gola.

Gosti nisu stali, a Zelenika je imao pune ruke posla. Prvo u 55. minuti - nakon Močinićeva udarca, potom i u 62. minuti kada je pucao Tomasov.

Konačna potvrda bolje igre Rijeke stigla je u 71. minuti, kada je Radošević sjajno proigrao Leškovića, a ovaj laganim trzajem glave prebacio istrčalog Zeleniku i pogodio za 1:2.

Domaćini su djelovali dosta blijedo, a jedinu pravu priliku za izjednačenje u 81. minuti propustio je Jakov Puljić, koji je sa sedam metara na ubačaj Bručića glavom pucao pokraj gola.

Prema viđenom na terenu, pobjeda Rijeke apsolutno je zaslužena.

Istra 1961 - Osijek 2:1
Lokomotiva - Rijeka 1:2