MAXtv PRVA LIGA

Rijeka mudro sačuvala veliku prednost

12.02.2016 u 16:13

Dvobojem Rijeke i Lokomotive na Rujevici otvoren je proljetni dio MAXtv Prve lige. Riječani su bili pod imeprativom, jer s nekoliko pojačanja morali su opravdati ulogu favorita. Nakon početne inicijative Lokomotive, domaćini su ipak preuzeli inicijativu i preko Tomasova i Gavranovića zabili dva gola za pobjedu 2:0

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
----------------------------------------------
RIJEKA: Vargić, Mejač, Mitrović, Samardžić, Zuta, Močinić, Maleš, Brezovec, Tomasov, Gavranović, Bezjak
LOKOMOTIVA: Zelenika, Barišić, Marić, Fiolić, Bručić, Grezda, Prenga, Andriješević, Karačić, Leko, Capan

90' KRAJ UTAKMICE

79' - Leko je pokušao s 40 metara, a lopta je otišla daleko od gola
- utakmica je polako ušla u završnu fazu, pa unatoč solidnoj trci, većih prilika nema
65' - Kek mijenja Tomasova, koji još nije posve fit nakon prošlotjedne gripe; ušao je Balaj
59' - Grezda je pronašao Pamića na rubu kaznenog prostora, ali lopta je na putu do gola okrznula Samardžića i otišla u korner
56' - odlična akcija 'lokosa', a Grezdin udarac s lijeve strane vargić krajnjim naporom izbija u korner
55' - slobodnjak za Brezovca, ali pogađa živi zid
54' - Prengi žuti karton zbog starta na Gavranoviću
52' - Novi neugodan ubačaj nogometaša Lokomotive, ali braniči Rijeke otklonili su opasnost
46' Andrijašević je pobjegao po desnom boku, ali ubačaj je očistio Samardžić
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog poluvremena
37' - odličan udarac Brezovca, sa skoro 30 metara, ali malo pokraj gola
35' - propust obrane Rijeke, ali Marić nije dobro reagirao
33' - nakon male stvaralačke krize u igri Lokomotive, evo i udarca Fiolića, ali visoko preko gola
28' - Gavranović je opet zabio, no ovog puta bio je u zaleđu
25' - GGGOOOLLL - Mario Gavranović sjajno primirio ubačaj s desne strane i preciznim prizemnim udarcem pogađa mrežu 'lokosa' za 2:0

22' - odlična akcija Rijeke; Tomasov je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio za Gavranovića, ali njegov udarac Zelenika u padu zaustavlja nogom
18' - GGGOOOLLL - Tomasov zabija svoj šesti gol, Rijeka vodi 1:0, nakon što je kaznio grešku Bručića

18' - Andrijašević puca s 18 metara, ali vargić siguran
17' - Capanu žuti karton zbog povlačenja Tomasova
12' - prva opasnost pred golom gostiju, no Zelenika je bez posla
10' - Mejač je krivo odigrao povratnu loptu koja je došla do Marića koji je predugo čekao i riječka obrana otklonila je opasnost
7' - nova prilika za goste, Marićev udarac zaustavlja Vargić
3' - prva prava prilika za Lokomotivu, Andrijašević puca preko gola
2' - Gavranović je lijepo izbacio Brezovca na desnom boku, ali ubačaj je blokiran