EUROPSKA LIGA

Rijeka minimalno izgubila u gostima kod Lyona

24.10.2013 u 18:49

Nogometaši Rijeke poraženi su u dvoboju 3. kola skupine I Europske lige na gostovanju u Lyonu, s minimalnih 1:0

Sastav Lyona: Lopes – Zeffane, Biševac, Gonalons, Dabo – Malbranque, Fofana, Ferri – Briand, Grenier, Lacazette

Sastav Rijeke: Vargić – Bertoša, Knežević, Marić, Mujanović - Močinić, Maleš, Pokrivač, Alispahić - Kvržić, Benko

Europska liga, 3. kolo, skupina I:

Lyon – Rijeka 1:0 (Grenier 66)

Tijek utakmice:

Kraj - nažalost, poraz Rijeke, ali uz vrlo dobru igru koja dokazuje da joj je mjesto u Europskoj ligi
90' - tri minute sudačke nadoknade
84' - Krstanović u zračnom duelu s golmanom Lopesom, ali nije ga uspio nadmudriti
81' - Benko prijeti iz daljine, netko je blokirao njegov udarac, lopta odlazi u korner...u prekidu ulazi Krstanović umjesto Alispahića
73' - izlazi Pokrivač, ulazi Anas Sharbini

66' - goool za Lyon! Grenier je pogodio glavom nakon ubačaja Malbranquea...Vargić nije mogao ništa, šut je bio iz blizine, Lyon vodi
65' - Kvržić ide van, Brezovec ulazi u igru
63' - opasan ubačaj Brianda, Vargić sigurno kupi loptu
57' - Alispahić! Kakva prilika! Poslao je povratnu loptu udarcem s ruba 16-erca tik uz vratnicu!
56' - čisti zicer za Lyon! Lacazette je ponovo izašao sam pred Vargića, riječki golman mu je obranio nogom!
54' - još jedna kontra Rijeke, Kvržić je ubacio za Benka koji je bio u odličnoj poziciji, ali neprecizno
47' - Lacazette opalio iz daljine, Vargić sigurno brani...čista šansa za Benka u sljedećoj akciji! Sam na desetak metara, puca glavom, ali nije uspio pogoditi!
Poluvrijeme - dobar rezultat za Rijeku uoči drugog dijela...Lyon je bio bolji, ali njegovi napadi jalovi i ne bi bilo veliko iznenađenje da naš klub ostane neporažen
45' - Grenier opalio opasno iz slobodnjaka, Vargić nesigurno odbio, igrači Lyona nisu uspjeli realizirati odbijanac
39' - odlična solo akcija Malbranquea, na kraju udarac Lacazettea već je svladao Vargića, ali odlazi malo pokraj gola!
38' - Lacazette je opasno ubacio, ali Granier nije uspio doći do lopte tri metra od gola
33' - Grenier opet prijet s ruba 16-erca, Vargić odbija loptu
31' - probao je Mujanović iz daljine, lopta odlazi iznad gola
28' - ispala je desna strana Rijeke iz igre, Briand ostao sam, ali njegov ubačaj završava u Vargićevim rukama
20' - brza akcija Lyona, na kraju Ferri puca visoko iznad gola
11' - Grenier opasno zaprijetio s ruba kaznenog prostora, lopta prolazi tik do vratnice nemoćnog Vargića
9' - velika prilika za Lyon! Lacazette je bio sam pred Vargićem, ovaj mu izbija loptu, baca se Francuz i umjesto penala dobiva žuti karton!
5' - Maleš silovito opalio s 20 metara, Lopes brani! Odličan start Rijeke!
1' - počeo je dvoboj, Lyon ima jednu pobjedu u zadnjih 12 utakmica, ali ostaje veliki favorit...

Momčad Matjaža Keka pred novim je velikim izazovom. Nakon teškog poraza protiv Vitorije i velikog boda na Kantridi protiv Betisa, Rijeku čeka gostovanje u Lyonu, kod sedmerostrukog uzastopnog prvaka Francuske, koji je posljednjih godina u malom padu. Lyon nije u formi, ne zna za pobjedu u zadnjih pet utakmica, ali je apsolutni favorit u ovom dvoboju i pobjeda bi ga vratila u odličnu poziciju za prezimljavanje u Europi.

Rijeka pak nakon senzacionalnog izbacivanja Stuttgarta u pretkolu bez ikakvog pritiska igra u Europskoj ligi, a svaki bod u gostima bio bi ravan podvigu...