odličan ždrijeb

Rijeka izvukla protivnika u Ligi prvaka kakvog je i priželjkivala!

  • Autor: Ivan Janković
  • Zadnja izmjena 19.06.2017 12:53
  • Objavljeno 19.06.2017 u 12:31
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke u drugom pretkolu kvalifikacija za Ligu prvaka igrat će protiv pobjednika dvoboja između velškog New Saintsa i Europe iz Gibraltara. Prva utakmica na rasporedu je 11. ili 12. srpnja, uzvrat se igra za tjedan dana...

Nakon prvog povijesnog osvojenog naslova državnog prvaka Rijeka je ovog ponedjeljka saznala svog prvog protivnika u kvalifikacijama za elitno klupsko nogometno natjecanje.

Uoči ždrijeba Riječani su se ponajviše pribojavali mađarskog Honveda i slovačke Žiline, a na kraju su izvukli pobjednika dvoboja koji će se igrati ranije, u prvom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka.

Radi se o velškom New Saintsu ili Europi FC iz Gibraltara, s tim da je klub iz Walesa u ulozi jasnog favorita u tom dvoboju.

tportal

Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Tko god prošao dalje, Rijeka će biti apsolutni favorit u tom susretu pa Matjaž Kek može biti iznimno zadovoljan kako je prošlo izvlačenje parova u Nyonu...

1. PRETKOLO

  • Vikingur Gota (FO) - Trepča'89 (Kos)
  • Hibernians (Mal) - FCI Tallinn (Est)
  • Alaškert (Arm) - Santa Coloma (And)
  • The New Saints (Wal) - Europa (Gib)
  • Linfield (SI) - La Fiorita (SM)

Prve utakmice na rasporedu su 27. i 28. lipnja, a uzvrati su 4. i 5. srpnja

2. PRETKOLO

  • RIJEKA (HRV) - The New Saints (Wal)/Europa (Gib)
  • APOEL Nikozija (Cip) - Dudelange (Luk)
  • Žalgiris (Lit) - Ludogorec (Bug)
  • Karabag (Aze) - Samtredia (Gru)
  • Partizan (Srb) - Budućnost Podgorica (CG)
  • Hibernians (Mal)/Tallinn (Est) - Salzburg (Aut)
  • Šerif (Mol) - Kukes (Alb)
  • Astana (Kaz) - Spartaks Jurmala (Lat)
  • Bate Borisov (Blr) - Alaškert (Arm)/Santa Coloma (And)
  • Žilina (Slk) - FC Copenhagen (Dan)
  • Hapoel Beer-Sheva (Izr) - Honved (Mađ)
  • Malmo (Šve) - Vardar (Mak)
  • Zrinjski Mostar (BiH) - Maribor (Slo)
  • Dundalk (Ir) - Rosenborg (Nor)
  • Hafnarfjordur (Isl) - Vikingur (FO)/Trepča '89 (Kos)
  • Linfield (SI)/La Fiorita (SM) - Celtic Glasgow (Škotska)
  • Mariehamm (Fin) - Legia Varšava (Polj)

Prve utakmice su na rasporedu 11. i 12. srpnja, a uzvrati su 18. ili 19. srpnja

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi