LIVERPOOL BOLJI

Redsi bolji od Evertona, Chelsea deklasirao Arsenal

29.11.2009 u 17:26

Goodison Park bio je poprište gradskog derbija između Evertona i Liverpoola koji je poznat pod nazivom Merseyside derbi. Nogometaši Rafe Beniteza pobijedili su domaćina Everton pogocima Kuyta i autogolom Joba te su se tako popeli na peto mjesto Premiershipa. U londonskom derbiju Arsenal je na svom stadionu stradao od Chelseaja izgubivši 3:0

Najveću pozornost u 14. kolu Premiershipa privukao je gradski derbi odigran na stadionu Evertona, gdje je Liverpool slavio 2:0 pogocima Josepha Joba (12) i Dirka Kuyta (80).

Gosi su imali puno sreće jer je kod prvog pogotka udarac Mascherana skrenuo u mrežu Joseph Job, a drugi zgoditak je Liverpool postigao kada je Everton žestoko navaljivao i propustio niz dobrih prilika za izjednačenje.

Lider engleskog nogometnog prvenstva Chelsea deklasirao je Arsenal na stadionu Emirates pobijedivši 3:0.

Strijelci za 'bluese' bili su Didier Drogba (41, 86) i Thomas Vermaelen (45-autogol). Sa dva nova pogotka Drogba je u zadnjih devet utakmica protiv Arsenala zabio čak deset golova. Napadač hrvatske reprezentacije Eduardo da Silva igrao je do 57. minute i uklopio se u sivilo domaćeg sastava.

Liverpool je na ljestvici skočio na peto mjesto, dok je Everton ostao šesnaesti.
U ranije odigranoj utakmici Birmingham City je slavio kod Wolverhamptona sa 1:0 pogotkom Leea Bowyera već u 3. minuti.