GOLIJADA U NYONU

Real Madrid osvetio juniore zagrebačkog Dinama, u dramatičnom okršaju srušio Benficu i podigao trofej Lige prvaka

25.08.2020 u 20:17

Mladi nogometaši Real Madrida osvojili su po prvi puta juniorsku Ligu prvaka pobijedivši u švicarskom Nyonu u finalu lisabonsku Benficu s 3:2

Real je bolje otvorio utakmicu i poveo s 2:0 golom Pabla Rodrigueza (26) i autogolom Jocua (45). Goncalo Ramos u 49. minuti smanjio je na 1:2, da bi samo minutu kasnije Ramon Guttierez povećao na 3:1.

Benfica se nije predala, u 58. minuti Ramos je opet doveo Portugalce na gol zaostatka, da bi u 68. minuti Thiago Dantas promašio penal za izjednačenje.

Benfica je u četvrtfinalu izbacila zagrebački Dinamo, a portugalskom klubu ovo je već treći poraz u finalu Lige prvaka ovog uzrasta.

Juniorsku Ligu prvaka dvaput su osvajali Barcelona i Chelsea, a Real se sada pridružio RB Salzburgu i Portu s po jednom titulom.

• +4
Finale juniorske Lige prvaka, Real Madrid - Benfica, 2020. Izvor: EPA / Autor: JEAN-CHRISTOPHE BOTT