ŠPANJOLSKI KUP

Puna mreža nesretnog Kelave, Pletikosu čeka vruć debi

06.01.2016 u 19:04

Igraju se prvi dvoboji osmine finala španjolskog nogometnog kupa, a već nakon prvih 90 minuta Valencia je gotovo osigurala prolazak u iduću fazu

Valencia je na svojoj Mestalli dočekala Granadu za koju je branio Ivan Kelava i trijumfirala rezultatom 4:0. Hrvatski vratar nije kriv niti za jedan pogodak, no bio je prilično nemoćan prilikom sva tri gola Alvara Negreda (dva iz penala), te onog preostalog koji mu je zabio Rodrigo nakon kontre.

Deportivo je golom Lopa u 75. minuti spasio 1:1 kod Mirandesa, a branio je treći vratar Manu. Argentinac Lux očekivano je odmarao na ovom dvoboju, a procjenjuje se da bi Stipe Pletikosa prvi službeni nastup za novi klub mogao imati baš u uzvratu u La Coruni za šest dana.

Najbolju utakmicu vidjeli su gledatelji u Bilbau. Villarreal je nakon prvog poluvremena vodio s 0:2, no Athletic se u nastavku probudio i s tri gola okrenuo na konačnih 3:2, rezultat koji sugerira sjajan uzvrat.