ZABILI SVA TRI

Pogoci Drogbe i Anelke dovoljni tek za remi

25.08.2012 u 17:28

Didier Drogba i Nicolas Anelka pokazali su klasu u sklopu 23. kola kineske nogometne Superlige. U remiju protiv Shandong Lunenga (3:3) postigli su sva tri pogotka za šangajsku Shenhuu

Bjelokošćanin Drogba, bivši igrač Chelseaja, doveo je Shenhuu u vodstvo kod Shandonga nakon manje od 120 sekundi igre. Do poluvremena se rezultat nije mijenjao, a onda je domaća momčad, u svega 20 minuta preokrenula rezultat u vlastitu korist.

Najprije je Wang Yongpo iz najstrože kazne izjednačio u 54., a onda je 12 minuta kasnije Gilberto Macena zabio za vodstvo Shandonga. Devet minuta kasnije ponovno Drogba vraća stvari na početak svojim drugim pogotkom na susretu, ali ubrzo slijedi novi hladan tuš. Jose Ortigoza ponovno dovodi domaću momčad u vodstvo i činilo se da bi tek 13. momčad prvenstva mogla kreirati veliko iznenađenje.

Međutim, tada na scenu stupa Niolas Anelka, još jedan bivši igrač Chelseaja, i tri minute prije isteka 90. zabija za konačnih 3:3.

Ovim remijem šangajska je momčad ostala na 10. mjestu prvenstvene ljestvice s 27 bodova, dok je Shandong i dalje 13.