AUSTRALIAN OPEN

Pobjeda Čilića, poraz Martić

20.01.2011 u 09:30

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u treče kolo prvog Grand Slam turnira sezone, Australian Opena u Melbourneu, on je u susretu drugog kola svladao Kolumbijca Santiaga Giralda sa 6:3, 7:6 (1), 6:1 za dva sata igre

Protiv 59. igrača svijeta Čilić je uspio slaviti u tri seta iako je imao samo 47 posto ubačenih prvih servisa. Ipak, uspio je spasiti čak 11 od 12 break-lopti Kolumbijca, dok je on sam realizirao četiri od pet prilika za oduzimanje protivničkog servisa.

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj Čilića i Giralda i druga pobjeda našeg igrača.

U trećem kolu Čilić će igrati protiv Amerikanca Johna Isnera s kojim se dosada nije susretao.

Petra Martić nije se uspjela plasirati u treće kolo ženksog turnira, u susretu 2. kola bolja od nje je sa 6-3, 6-4 bila 12. nositeljica, Poljakinja Agnieszka Radwanska nakon sat i 26 minuta igre.

Porazom Martić, ostali smo bez predstavnica u ženskom dijelu turnira u Melbourneu.