wta birmingham

Petra Martić izborila 2. kolo na travnatim terenima u Birminghamu, gdje ju opet čeka Ruskinja

18.06.2019 u 14:53

Hrvatska tenisačica Petra Martić svladala je Ruskinju Jekaterinu Aleksandrovu 6-3, 7-5 za 85 minuta igre u 1. kolu WTA turnira na travnatoj podlozi u Birminghamu...

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda 28-godišnje Dućanke.

Jedan 'break' bio je dovoljan Petri Martić za osvajanje prvog seta, ali se 24-godišnja Ruskinja razigrala u drugom setu i povela sa 4-1. No, u sedmom gemu je Martić vratila zaostatak, a novim 'breakom' u 11. gemu izborila servis za pobjedu u kojem je ispustila svehga jedan poen i tako izborila plasman u 2. kolo.

Tamo će hrvatsku tenisačicu čekati još jedna Ruskinja, 24-godišnja Margarita Gasparjan, koju je Martić pobijedila u polufinalu ovogodišnjeg turnira u Istanbulu, gdje je osvojila prvi WTA naslov. Gasparjan joj je predala meč nakon što je naša tenisačica osvojila prvi set sa 6-1.

• +3
Hrvatska tenisačica Petra Martić Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

U posljednjem meču današnjeg programa u Birminghamu na teren će i Osječanka Donna Vekić koju u 1. kolu čeka težak ispit protiv 2. nositeljice, aktualne pobjednice Roland Garrosa, Australke Ashleigh Barty.