nevjerica na etihadu

Pep Guardiola još je jednom šokirao čelnike Manchester Cityja, ove njegove odluke nikome nisu jasne...

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 29.06.2020 14:51
  • Objavljeno 29.06.2020 u 14:50
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: PAUL CHILDS / AFP / Profimedia

Prebogati šeici iz Ujedinjenih Arapskih Emirata naučili su kako sve mogu riješiti novcem. Najlakši je to i najbezbolniji put, ako novca imaš. A oni ga imaju. Na bacanje. No, čini se da u nekim slučajevima ni hrpe novca ne pomažu. Pokazao im je to Pep Guardiola (49). Njegova ih je odluka doslovno šokirala. Toliko da nemaju komentara

Pep Guardiola (49) u ovom je trenutku jedan od najplaćenijih nogometnih trenera svih vremena. Španjolac na klupi Manchester Cityja godišnje zarađuje 24 milijuna eura, a bolji ugovor od njega ima samo nedodirljivi Diego Simeone kojem Atletico Madrid daje čak 44 milijuna eura na godinu!

Problem je u tome što Guardioli aktualni ugovor završava krajem lipnja sljedeće godine pa su mu šeici odlučili ponuditi novi. Jasno, ta je ponuda bila puno bolja od aktualne, prema nekim informacijama Pep Guardiola na stolu je imao ponudu od čak 30 milijuna eura na godinu.

No, on se zahvalio i vlasnicima Manchester Cityja potvrdio kako nema namjeru potpisivati novi ugovor. Bez obzira na milijunsku plaću koja mu je ponuđena! Jasno, nitko nije očekivao takvu odluku iako je svima poznato kako se Guardiola u dosadašnjoj trenerskoj karijeri nigdje nije zadržavao duže od četiri godine...

Tako je Barcelonu vodio točno četiri sezone, u minhenskom Bayernu zadržao se tri sezone (nije iskoristio klauzulu za četvrtu sezonu!), a u Cityju će 'probiti' rekord i odraditi čak pet sezona! No, početkom srpnja 2021. godine Pep definitivno odlazi s Etihada i nema tih milijuna koji bi ga zadržali u plavome dijelu Manchestera.

Jasno, odmah su krenule priče kako će se Guardiola sljedećeg ljeta odmah vratiti na klupu Barcelone, no on za sada ne otkriva svoje planove.

A šeici su jednostavno ostali bez komentara nakon njegove odbijenice, šok i nevjerica toliki su da baš nitko iz kluba nije imao hrabrosti komentirati Guardiolinu odluku da ne potpiše novi ugovor. U isto vrijeme, u razmaku od samo per dana, Pep je uspio još jednom šokirati svoje poslodavce.

  • +11
  • +8

Chelsea - Manchester City

Izvor: EPA / Autor: Adrian Dennis/NMC/AFP Pool

Naime, Manchester City u četvrtak 2. srpnja, u 32. kolu engleskog prvenstva na Etihadu dočekuje momčad Liverpoola. A 'redsi' su u prošlom kolu i teoretski potvrdili osvajanje naslova prvaka te će im City, barem simbolično, predati titulu.

Tradicionalno, Pep Guardiola odlučio je kako će njegovi igrači momčad Liverpoola dočekati u špaliru...

'Naravno da ćemo im prirediti špalir. Dočekat ćemo ih u našem domu i to ćemo uraditi onako kako zaslužuju', kazao je Guardiola.

Njegova je odluka prije svega gospodski potez, ima Guardiola 'tu crtu', ali navijači Cityja baš i ne odobravaju takav način odavanja počasti jer 'redsi' ove sezone na Anfieldu istu nisu ukazali 'građanima'! Zato se Guardiola našao na udaru dežurnih kritičara na društvenim mrežama, njegove odluke nikome nisu jasne.

Za kraj, City će ovu sezonu najvjerojatnije završiti na drugom mjestu koje bi ih trebalo odvesti u Ligu prvaka. No, 'građani' su pod sankcijama Uefe, prijeti im suspenzija i izbacivanje iz Lige prvaka.

Engleska 1. liga

Southampton-Arsenal0:2
Burnley-Watford1:0
Chelsea-Manchester City2:1
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Liverpool31282186
2.Manchester City31203863
3.Leicester31167855
4.Chelsea31166954
5.Manchester United311310849
6.Wolverhampton311213649
7.Tottenham311291045
8.Sheffield United311111944
9.Arsenal311013843
10.Crystal Palace311191142
11.Burnley311261342
12.Everton311181241
13.Newcastle United311091239
14.Southampton311141637
15.Brighton317121233
16.Watford316101528
17.West Ham31761827
18.Bournemouth31761827
19.Aston Villa31761827
20.Norwich31562021

Sljedeće utakmice

27.6.Aston Villa-Wolverhampton
28.6.Watford-Southampton
29.6.Crystal Palace-Burnley
30.6.Brighton-Manchester United
1.7.Arsenal-Norwich
1.7.Everton-Leicester
1.7.Bournemouth-Newcastle United
1.7.West Ham-Chelsea
2.7.Sheffield United-Tottenham
2.7.Manchester City-Liverpool