JEDINI IZ BIVŠE DRŽAVE

Partizan u Bruxellesu izborio Ligu prvaka

24.08.2010 u 23:25

Tijekom večeri odigrano je prvih pet uzvrata posljednje kvalifikacijske faze nogometne Lige prvaka. Ubilježena su i iznenađenja, a najdramatičniji dvoboj odigran je u Bruxellesu gdje je Partizan prošao nakon ruleta s bijele točke. Preokret večeri u Genovi je upisao njemački Werder

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Pokrivač odigrao je svih 90 minuta za Salzburg u uzvratnom dvoboju 4. pretkola Lige prvaka protiv Hapoela u Tel Avivu, a njegova se momčad, nakon što je utakmica završila 1-1, nije uspjela plasirati u jednu od skupina Lige prvaka, već će natjecanje u Europi nastaviti u Europskoj ligi. Prva utakmica prije šest dana u Salzburgu završila je pobjedom Hapoela od 3-2.

Salzburg je poveo autogolom Douglasa u 42. minuti, a konačnih 1-1 postavio je Zahavi u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Dramatično je bilo u Genovi gdje je Werder nakon produžetaka izbacio Sampdoriju, a talijanski predstavnik je imao rezultat koji ga vodi u Ligu prvaka sve do treće minute sudačke nadoknade drugog poluvremena. Sampdoria je pogocima Pazzinija (8, 13) i Cassana (85) povela 3-0 i tako nadoknadila zaostatak od 1-3 iz Bremena, ali Berg je golom u trećoj minuti sudačke nadoknade izborio produžetke, a potom je Pizarro (100) postigao pogodak koji je Werderu osigurao odlazak u Ligu prvaka.

Plasman u Ligu prvaka u utorak osigurao je portugalski doprvak Braga koja je i u uzvratnom dvoboju kao gost svladala Sevillu. Nakon 1-0 u prvoj utakmici u Bragi, druga je u Sevilli završila 4-3 u korist portugalskog predstavnika.

Basel je uvjerljivo sa 3-0 kao gost svladao Šerif u Tiraspolu, te se ukupnim rezultatom 4-0 plasirao u Ligu prvaka preko momčadi koja je u 3. pretkolu boljim izvođenjem 11-eraca izbacila zagrebački Dinamo.

Brazilac Cleo nastavio je veliku seriju i s dva gola (ukupno osam u šest europskih nastupa u sezoni) je doveo Beograđane u vodstvo, no tijekom cijelog dvoboja dominantni Anderlecht je izjednačio i produljio nadu. Boljim izvođenjem 11-eraca do Lige prvaka je stigaoiPartizan. Prilikom izvođenja udaraca s bijele točke uspješniji sa 3-2 bili suigrači srpskog prvaka. Posljednji penal nije iskoristio Boussoufa.

REZULTATI UZVRATNIH SUSRETA LIGE PRVAKA (u zagradama su rezultati prvih utakmica):

Hapoel Tel Aviv (Izr) - Salzburg (Aut) 1-1 (Zahavi 90+2 / Douglas 42-ag) (3-2)
Šerif (Mol) - Basel (Švi) 0-3 (Streller 74, Frei 80, 87) (0-1)
Sevilla (Špa) - Braga (Por) 3-4 (Luis Fabiano 60, Jesus Navas 84, Kanoute 90+1 / Matheus 31, Lima 58, 85, 90) (0-1)
Anderlecht (Bel) - Partizan (Srb) 2-2 (Lukaku 64, Gillet 71 / Cleo 15, 53) (2-2), 11-erci: 2-3
Sampdoria (Ita) - Werder (Njem) 3-2 (pazzini 8, 13, Cassano 85 / Berg 90+3, Pizarro 100) (1-3)