ht prva liga

Osijek sat vremena imao igrača više i ostao bez pobjede; pogledajte kako su 'farmaceuti' osvojili vrijedan bod

03.03.2019 u 21:18

U posljednjoj utakmici 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek i Slaven Belupo u Gradskom vrtu su odigrali bez pobjednika, susret je završio 1:1...

U Osijeku će sljedeći dani biti poprilično zanimljivi jer 'slučaj Bočkaj' ozbiljno je uzdrmao momčad i klupske strukture. Sve je počelo s porazom od Dinama i javnom prozivkom predsjednika Ivana Meštrovića koji je igrače i trenera Zekića upozorio kako više neće tolerirati stav 'lako ćemo'... Potom je Petar Bočkaj 'odradio' svoj dio posla te se u noći s petka na subotu pijan zabio u benzinsku postaju. Izbačen je iz kluba, a sve je to sigurno utjecalo na momčad Zorana Zekića koja je danas u Gradskom vrtu istrčala protiv Slaven Belupa.

Osjetilo se to jer prvi su na utakmici zaprijetili gosti. I to već u 25. sekundi! Opalio je Bogojević s nekih 17 metara, ali golman domaćih Malenica sjajno reagira i taj udarac izbija u korner.

Brzo se Osijek vratio u igru, za vodstvo 1:0 zabija već u 5. minuti. Marić nakon kornera zabija za 1:0 i činilo se kako stvari ipak 'sjedaju na svoje mjesto'. Spomenimo i to kako je ovo Mariću bio 11. gol ove sezone te sada s novim napadačem Dinama Komnenom Andrićem dijeli prvo mjesto na listi najboljih golgetera Hrvatski Telekom Prve lige.

Nakon tog gola igra je naglo splasnula, a potom su se u 28. minuti gosti sami 'ponudili' Osijeku. Pilja je povukao kontru, a rukama ga je zaustavio Bruno Goda. Opravdano je zaradio žuti karton, ali to mu je bio drugi te je automatski isključen.

Slaven Belupo je tako u ranoj fazi ostao s igračem manje, za 'farmaceute' u tom trenutku ništa nije izgledalo dobro. Osijek je pritiskao, ali 'farmaceuti' su se sjajno branili te je do kraja poluvremena izglednu priliku imao tek Abazaj.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, NK Osijek - NK Slaven Belupo Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

U nastavku je Osijek nastavio s napadima, redale su se prilike Grgića, Špoljarića, u 60. minuti Abazaj je pogodio gredu, da bi mu nakon toga gostujući golman Filipović obranio sjajnu priliku.

I onda se dogodila - kazna. Slaven Belupo je pokušavao uzvratiti kontrama, a u jednom takvom pokušaju u 86. minuti gosti iz Koprivnice izborili su korner. Ubacio je Karamarko, a u šesnaestercu Osijeka najbolje se snašao Brazilac Lima koji zabija za 1:1!

Bio je to apsolutni šok za igrače Osijeka, a s tribina se jasno moglo čuti nezadovoljstvo Kohorte koja je treneru Zoranu Zekiću jasno poručila: 'Zekiću, odlazi!'

U samoj završnici 'farmaceuti' su mogli doći i do pobjede jer su domaći igrači ostali u potpunom šoku. Prvo je u 88. minuti Bogojević loše reagirao prilikom ubačaja, a u 93. minuti Dolček nije nabolje pucao.

Inter Zaprešić-Hajduk1:3
Osijek-Slaven Belupo1:1