engleska liga

Liverpool u gradskom derbiju prosuo bodove; Leicester i Fulham nastavili gubiti i s novim trenerima

03.03.2019 u 19:57

Nogometaši Liverpoola nisu se uspjeli vratiti na prvo mjesto Premier lige jer su u Merseyside derbiju u gostima kod Evertona odigrali 0:0, pa je Manchester City sada prvi sa bodom prednosti. Hrvatski stoper Dejan Lovren zbog ozljede nije bio u sastavu 'redsa'...

Na Goodisonu navijači nisu mogli uživati u dobrom nogometu. Merseyside derbi od igre na terenu nije donio praktički ništa, a mršava nula najviše će zaboljeti 'redse' koji su prosuli važne bodove u borbi za prvo mjesto na ljestvici. Sad zaostaju bod za vodećim Manchester Cityjem...

Promjene na trenerskim klupama Leicestera i Fulhama nisu donijele instant učinak, obje su momčadi poražene u 29. kolu Premier lige.

Fulham, koji je prije tri dana raskinuo suradnju s Claudiom Ranierijem, u nedjelju je na svom terenu izgubio od Chelseaja sa 2:1. Svi golovi pali su unutar 11 minuta prvog poluvremena. Strijelci za Chelsea bili su Gonzalo Higuain (20) i Jorginho (31), a za domaćine, koje je po prvi puta vodio privremeni trener 38-godišnji Scott Parker, zabio je Calum Chambers (28).

• +8
Premier liga, Everton - Liverpool Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Devet kola prije kraja prvenstva Fulham je sa 17 bodova predzadnji, a od zone spasa ga trenutno dijeli deset bodova. Chelsea je pobjedom zadržao korak s Arsenalom i Manchester Unitedom u borbi za Ligu prvaka, a hrvatski veznjak Mateo Kovačić igrao je od 68. minute za goste.

Momčad Leicestera, koju je po prvi puta vodio Brendan Rodgers, poražena je sa 2:1 na gostovanju kod Watforda. Deeney je već u 5. minuti doveo Watford u vodstvo koje je domaća momčad držala do 76. minute, kad je nepažnju u obrani domaćih iskoristio Jamie Vardy i postigao svoj 99. gol u dresu Leicestera. U drugoj minuti sučevog vremena Watford je došao do sva tri boda, a zasluge idu strijelcu Andreu Grayu.