španjolska liga

Osam golova u derbiju Seville i Betisa, 'šišmiši' i dalje pri samom vrhu

06.01.2018 u 23:56

Sjajnu utakmicu u 18. kolu španjolskog prvenstva odigrali su nogometaši Seville i Betisa, u kojoj su na stadionu Sanchez Pizjuan gosti potpuno neočekivano slavili 5:3...

Već nakon 20 sekundi igre navijače Seville šokirao je Ruiz golom za vodstvo Betisa. Izjednačio je Ben Yedder u 13. minuti, a Betis je ponovno poveo osam minuta poslije pogotkom Feddala. Zaslugom Kjaera Sevilla je ponovno izjednačila u 40. minuti te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 2:2.

Još četiri goma postignuta su u drugom poluvremenu, od toga tri u razmaku od 63. do 67. minute. Durmisi je u 63. minuti pogodio za novo vodstvo Betisa, a u 65. minuti gosti su udvostručili prednost preko Leona. U 67. minuti na 3:4 smanjio je Lenglet. Sevilla je pokušala doći do izjednačenja, da bi u posljednjoj minuti sučevog vremena Tello postavio konačnih 5:3 za goste.

Inače su derbiji Seville i Betisa izuzetno grubi, no sada su obje momčadi prošle bez crvenih kartona, sudac Jesus Gil zato je podijelio devet žutih, tri domaćinima, šest 'gostima'.

Veliki derbi Seville tako je otišao na strani inače lošijeg Betisa koji na prošlih devet međusobnih susreta nije pobijedio... Naime, Sevilla na svom Sanchez Pizjuanu u pravilu ne gubi - od rujna 2015. godine u prvenstvenim utakmicama sva tri boda iz Seville su odnosili Real Sociedad, Granada, Barcelona i sada Betis. U tom razdoblju Sevilla pred svojim navijačima ima 34 pobjede, sedam remija i ova četiri poraza...

Sevilla je ostala na 29 bodova i na petom mjestu, dok je Betis privremeno skočio na osmo mjesto s 24 boda.

• +11
Liverpool - Sevilla Izvor: Reuters / Autor: JASON CAIRNDUFF

Nogometaši Eibara preokretom su došli do pobjede 2:1 na gostovanju kod Las Palmasa. Domaća momčad povela je u 32. minuti golom Viere iz penala, no u drugom poluvremenu su gosti u samo četiri minute kreirali veliki preokret. U 73. minuti izjednačio je Orellana, a u 77. minuti Enrich je donio pobjedu Eibaru.

Valencia na svom stadionu svladala Gironu 2:1. Poveli su gosti golom Portua (8), Valencia je izjednačila autogolom Ramalha, a pobjedu domaćinima donio je Parejo iz penala u 48. minuti.

U vodstvu je Barcelona sa 45 bodova. Drugi je Atletico Madrid s 39 bodova i utakmicom više u odnosu na Katalonce. Treća Valencia ima 37 bodova iz 18 nastupa, a četvrti je Real Madrid s 31 bodom iz 16 utakmica.