Ždrijeb u Instanbulu

Određene su skupine Lige prvaka; Dinamo sada može slaviti što se nije kvalificirao jer je Sheriff upao u skupinu smrti

  • Autor: S.K. / Hina
  • Zadnja izmjena 26.08.2021 19:46
  • Objavljeno 26.08.2021 u 19:17
tportal

Izvor: EPA / Autor: TOLGA BOZOGLU

Određene su skupine Lige prvaka

Madridski Atletico, Liverpool, Porto i Milan čine skupinu B Lige prvaka, odlučeno je ždrijebom koji je u četvrtak održan u Istanbulu, dok je aktualni europski prvak Chelsea u skupini H s Juventusom, ruskim Zenitom i švedskim Malmoeom.

Sheriff iz Tiraspolja koji je izbacio zagrebački Dinamo u doigravanju za Ligu prvaka i postao prvi moldavski klub koji će zaigrati u elitnom europskom natjecanju, nalazi se u skupini D s milanskim Interom, Real Madridom i ukrajinskim Šahtarom.

U skupini A su engleski prvak Manchester City, Paris Saint-Germain, RB Leipzig i Club Brugge, dok skupinu C čine Sporting Lisabon, Borussia Dortmund, Ajax i Bešiktaš.

Bayern, Barcelona, Benfica i kijevski Dinamo borit će se za dva mjesta koja vode u nokaut fazu Lige prvaka u skupini E, dok su u skupini F pobjednik Europske lige Villarreal, Manchester United, Atalanta i švicarski prvak Young Boys. U skupini G su Lille, Sevilla, RB Salzburg i njemački Wolfsburg.

Prvo kolo grupne faze natjecanja na rasporedu je 14. i 15. rujna, a posljednje će biti odigrano 7. i 8. prosinca.

U veljači (15.-16., i 22.-23.2) i ožujku (8.-9.3. i 15.-16.3.) sljedeće godine na rasporedu su utakmice osmine finala, četvrtfinale je u travnju (5.-6.4. prve utakmice, 12.-13.4. uzvrati), kao i prve polufinalne utakmice (26.-27.4.). Početkom svibnja (3.-4.5.) na rasporedu su polufinalni uzvrati, a finale će biti odigrano 28. svibnja na stadionu u Sankt Peterburgu.

Ždrijeb skupina Lige prvaka

SKUPINA A: Manchester City, Paris Saint-Germain, RB Leipzig, Club Brugge

SKUPINA B: Atletico Madrid, Liverpool, Porto, Milan

SKUPINA C: Sporting Lisabon, Borussia Dortmund, Ajax, Bešiktaš

SKUPINA D: Inter Milano, Real Madrid, Šahtar Donjeck, Sheriff

SKUPINA E: Bayern, Barcelona, Benfica, Dinamo Kijev

SKUPINA F: Villarreal, Manchester United, Atalanta, Young Boys

SKUPINA G: Lille, Sevilla, RB Salzburg, Wolfsburg

SKUPINA H: Chelsea, Juventus, Zenit, Malmo

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!