NBA LIGA

Odlični Dario Šarić postigao koš odluke u pobjedi Philadelphije

30.11.2017 u 10:46

Sinoć su u NBA na terene istrčali gotovo svi hrvatski košarkaši osim Ante Žižića, a najbolji je učinak imao 23-godišnji Šibenčanin Dario Šarić čiji su Philadelphia 76ers sa 118:113 pobijedili Washington Wizardse. Igra koju Šarić pokazuje u zadnje vrijeme je dokazuje kako je kriza zbog loših igara na Eurobasketu prošlost

Hrvatski je reprezentativac Šarić odigrao 32 minute i zabio 24 koša uz šut iz igre 8/12, a trice 1/3, i tome je dodao osam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Na kraju utakmice upravo je Šarić ubacio ključni koš iz reketa (uz osobnu pogrešku) koji je Sixersima osigurao pobjedu.

Najučinkovitiji kod Sixersa bio je Ben Simmons sa 31 pogotkom i čak 18 skokova (prvi rookie nakon Shaquillea O'Neala iz 1992. kojem je to uspjelo!), dok je Joel Embiid ubacio 25 koševa i dodao 14 skokova.

Kod Wizardsa najbolji je bio Kelly Oubre Jr. sa 22 pogotka, a Bradley Beal i Jodie Meeks su zabili svaki po 21.

Washington je gotovo uspio nadoknaditi zaostatak od čak 22 koša u zadnjoj četvrtini i njegovi su igrači zadnjih pet minuta namjerno pravili prekršaje na Simmonsu. Wizards su smanjili razliku na 14 zahvaljujući paru trica Meeksa i došli su na 96-88 kada su počeli "slati" Simmonsa na liniju slobodnih bacanja. On je promašio četiri od osam slobodnih bacanja i vodstvo Philadelphie je smanjeno na 100:97 tri i pol minute prije kraja. Jedananest sekundi prije kraja Wizardsi dolaze na 116-113, ali tada Jerryd Bayless pogađa dva slobodna bacanja za konačan rezultat.

Indiana Pacers su izgubili sa 97:118 od Houston Rocketsa kojima je to šesta uzastopna pobjeda. Predvodio ih je James Harden koji je utakmicu završio sa 29 koševa, 10 asistencija i osam skokova.

Houston je vodio sa čak 18 koševa nakon tri četvrtine, no Thaddeus Young je smanjio tu razliku na deset  koševa osam minuta prije kraja. No, Rockets se opet odvajaju zahvaljujući seriji od 16-4 kojom dolaze na 110-88 četiri minute prije kraja.

Najbolji strijelac Indiane bio je Young sa 23 pogotka, a Bogdanović je u 31 minutu zabio 15 koševa (šut iz igre 6/12, trice 3/8) uz jedan skok i jednu ukradenu loptu. Kako je igrao Bogdanović pogledajte u video prilogu.

Orlando Magic Marija Hezonje su sa 121-108 bili bolji od Oklahoma City Thundera.

Aaron Gordon je za pobjedu svoje momčadi, prvu nakon devet poraza, zabio 40 koševa uz 15 skokova. Oklahomu je predvodio Russell Westbrook sa 37 pogodaka, od čega je pet trica, te 11 skokova, pet asistencija i pet ukradenih lopti.

Elfrid Payton je postigao 19 pogodaka za Orlando, a Evan Fournier 16. Hezonja je odigrao četiri minute bez pogotka, ali je upisao dva skoka i jednu asistenciju.

Phoenix Suns Dragana Bendera su poraženi u Detroitu gdje su ih Pistonsi svladali sa 131-107. Detroit nije gubio ni u jednom trenutku utakmice, a najveće vodstvo iznosilo je čak 36 koševa. Pistonse su do pobjede odveli Reggie Jackson sa 23 pogotka te Tobias Harris i Avery Bradley sa po 20 svaki. Najbolji kod Phoenixa je bio Devin Booker koji je postigao 22 pogotka. Bender je odigrao 17 minuta i zabio je tri koša (šut iz igre 1/4) te upisao dva skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Golden State Warriors su u produžetku sa 127-123 bili bolji od Los Angeles Lakersa. Najbolji strijelac Warriorsa bio je Kevin Durant sa 29 pogodaka, Stephen Curry je dodao 28, a Klay Thompson 20. Najbolji kod Lakersa bio je Brandon Ingram sa 32 pogotka. Ivica Zubac nije ulazio u igru.