Šarić solidan

Bojan Bogdanović uništio Orlando; Hezonja ne igra, trener je u panici

28.11.2017 u 10:22

U sinoćnjem okršaju između Indiana Pacersa Bojana Bogdanovića i Orlando Magica Marija Hezonje slavili su Pacersi sa 121:109, a jedan od zaslužnijih za njihovu pobjedu bio je hrvatski reprezentativac. Tako je Orlando po deveti puta u nizu poražen i pozicija trenera Franka Vogela, koji je šest sezona uspješno vodio Indianu, nije više tako sigurna

Mostarac Bojan Bogdanović nastavlja s dobrim igrama i sinoć je opet bio drugi strijelac momčadi, u 30 minuta na terenu zabio je 22 koša (šut 7-13, trice 2-4) i ugrabio tri skoka. Najbolji kod Pacersa bio je još jednom bivši igrač Orlanda Victor Oladipo sa 26 koševa, šest skokova, pet asistencija, četiri bloka i dvije ukradene lopte.

'Victor je bio jako motiviran i uzimao je šuteve s puno samopouzdanja. Znate, kada imate igrača s toliko samopouzdanja tada mu s velikim zadovoljstvom bacate loptu u ruke', rekao je trener Pacersa Nate McMillan.

Orlandova klupa se iskazala na početku druge četvrtine, napravili su seriju od 12:2 za vodstvo koje međutim nije dugo potrajalo s obzirom da je Indiana zabila devet koševa za ponovno preuzimanje kontrole.

Pacersi na poluvremenu vode sa 57-50, a zahvaljujući Oladipu povećavaju prednost u trećoj četvrtini na 12 koševa. No Orlando uspijeva zatvoriti tu četvrtinu serijom od 14-3 i dolazi na 85-84 na početku zadnjeg dijela utakmice.

Orlando kratko dolazi u vodstvo nakon šuta Evana Fourniera, ali onda Damantas Sabonis pogađa tricu za početak serije Indiane od 9-0.

Kod Orlanda najbolji je bio Jonathon Simmons sa 21 košem, Nikola Vučević je dodao 16 uz 12 skokova, a Aaron Gordon 16 koševa i šest skokova. Mario Hezonja nije ulazio u igru. Malo je reći kako nakon devet poraza u nizu čelne ljude Orlanda nije uhvatila panika jer treba reći kako su sezonu otvorili s učinkom 8-4 i činilo se kako bi mogli do doigravanja. Nakon toga, kada se trener odrekao Hezonje i još nekih igrača, uslijedio je neobjašnjiv pad (od zadnjh 13 utakmica 11 su puta poraženi!). Sve se više govori o otkazu Vogelu...

Philadelphia 76ers Darija Šarića nisu mogli pružiti jači otpor Cleveland Cavaliersima Ante Žižića koji su ih svladali sa 113:91.

Cavse je do pobjede vodio LeBron James sa 30 koševa, 13 skokova i šest asistencija. Dwyane Wade je ubacio 15 koševa, a Jeff Green 14 uz 10 skokova. Ante Žižić je odigrao četiri minute za Cavse i zabio je dva koša (šut 1/1).

Joel Embiid je bio najučinkovitiji kod Sixersa, utakmicu je završio sa 30 koševa i 11 skokova. Šarić je odigrao 30 minuta i u tom je vremenu zabio osam koševa (šut 4/9m, trice 0/3), ali je ugrabio deset skokova i upisao jednu blokadu i to na LeBronu Jamesu. Pogledajte je OVDJE.

U gradskom derbiju Los Angeles Clippers su bili bolji od LA Lakersa sa 120-15.

Lou Williams je zabio 42 koša za Clipperse kojima je ovo 11. domaća pobjeda zaredom. Blake Griffin je dodao 26 koševa uz 11 skokova za Clipperse.

Najbolji strijelac Lakersa bio je Pope sa 29 pogodaka, dok su Ingram i Jordan Clarkson dodali svaki po 17 koševa. Ivica Zubac nije ulazio u igru.