BUTLER DOMINIRA U BULLSIMA

Novinari u čudu zbog izjave igrača o rušenju Jordanovog rekorda

04.01.2016 u 10:33

U nedjelju je na parketima NBA odigrano svega pet utakmica, a junak večeri svakako je bio bek Chicago Bullsa Jimmy Butler koji je Toronto Raptorsima ubacio 42 koša

U dramatičnoj završnici Bullsi su nadigrali u gostima Toronto sa 115:113, a od svoja 42 koša Butler je u drugom poluvremenu ubacio čak 40 te je tako oborio rekord Michaela Jordana po broju ubačenih koševa u jednom poluvremenu (njegov rekord je bio 39).

Iako je Butler u prvom poluvremenu ubacio samo dva koša – te je uz to dobio laktom udarac u usta DeMarrea Carrolla zbog čega je završio na šivanju - u nastavku je eksplodirao ubacivši čak 40 koševa uključujući i ključnu tricu preko ruke Carrolla. Butler je imao šut iz igre 15-23 te 10-11 s crte slobodnih bacanja. Dodao je i pet asistencija i četiri skoka.

'Ne želim da me uspoređujete s njim! Ne želim to, jer će ljudi pomisliti kako mogu napraviti sve ono što je on radio. Pokušavam, ali nismo ni približno isti igrači', kazao je iskreni Batler nakon utakmice. Naravno, američki novinari ostali su u čudu nakon ove izjave jer zaista nije mala stvar kada netko od igrača Bullsa ima tu čast oboriti rekord jednog od najvećih košarkaša svih vremena.

'Stvarno sam poludio nakon što me DeMarre Carroll slučajno udario. Izašao sam na parket i zaigrao maksimalno agresivno. Sada me više nitko neće udarati', kazao je sa smiješkom.

Također treba reći kako je Butler, koji je bio tek 30. izbor NBA drafta te u prvoj sezoni nije ostavio nikakav trag, nedavno potpisao novi petogodišnji ugovor vrijedan 95 milijuna dolara čime su mu jasno poručili koliko vjeruju u njega. Ta njegova skromnost te molba da ga ne se spominje u istoj rečenici s Jordanom koji je Bullsima donio šest titula prvaka NBA stoga se može razumjeti.

Kod Bullsa su dobri bili Pau Gasol s 19 koševa i 13 skokova te Nikola Mirotić sa 17 koševa. Kod Toronta najefikasniji je bio DeMar DeRozan s 24 koša kojem je sa sirenom iz obruča ispala trica za pobjedu. Kyle Lowry je dodao 22 koša i 10 asistencija, a Luis Scola 22 koša i pet skokova.

Dodajmo još kako su LA Lakersi, za koje zbog bolova u desnom ramenu opet nije igrao Kobe Bryant, slavili kod kuće sa 97:77 protiv slabog Phoenixa. Sjajan je bio Louis Williams sa 30 koševa i sedam skokova, pri čemu je zabio šest trica. To je bila treća pobjeda Lakersa u nizu što im se nije dogodilo od veljače prošle godine.

Larry Nance Jr je dodao 15 koševa i 14 skokova, a Roy Hibbert 13 koševa. Kobe Bryant nije nastupio. Kod Sunsa najefikasniji su bili Brandon Knight sa 25 koševa i devet asistencija te Mirza Teletović sa 16 koševa i osam skokova.

Miami je na gostovanju slavio protiv Washingtona 97-75. Domaćin se držao tek u prvoj četvrtini, a nakon što je Miami dobio drugu dionicu 25-7 više nije bilo povratka. Zanimljivo, Wizardsi su prošlog mjeseca na gostovanju zabili Miamiju 114 koševa i upisali pobjedu. Ovoga puta postigli su dvostruko manje koševa.

Goste su do pobjede predvodili Chris Bosh s 23 koša i sedam skokova, Goran Dragić s 18 te Gerald Green s 15 koševa. Odličan je bio i Hassan Whiteside sa šest koševa, ali i 13 skokova i šest blokada. Kod domaćina najefikasniji su bili John Wall s 14 i Ramon Sessions s 13 koševa.

10. Sacramento 33 13 20
11. Minnesota 34 12 22