dobro su i prošli

Nova sramotna partija Barcelone: Valencia pregazila Messija i društvo, a rezultat je mogao biti i gori da se nisu umiješali suci

25.01.2020 u 18:18

Nogometaši Valencije svladali su Barcelonu s 2:0 (0;0) u najzanimljivijem dvoboju 21. kola španjolskog prvenstva, odigranom u subotu na stadionu Mestalla.

Pobjeda 'šišmiša' mogla je biti i uvjerljivija, jer je već u 12. minuti Barcelonin vratar Ter Stegen obranio kazneni udarac koji je izveo Maximiliano Gomez, a 82. minuti je Valenciji poništen, čini se, potpuno regularan pogodak.

• +5
La liga, Valencia - Barcelona Izvor: Profimedia / Autor: JOSE JORDAN / AFP / Profimedia

Domaća momčad je povela u 48. minuti, kad je s desne strane Gomez ušao u kazneni prostor i uputio loptu prema Barceloninom golu. Na putu prema Ter Stegenu loptu je slučajno skrenuo Jordi Alba i prevario svog vratara.

Maximiliano Gomez se dvostruko iskupio za promašeni kazneni udarac, kad je u 77. minuti s 15 metara neometan uputio precizan udarac u donji lijevi kut Barceloninih vrata za konačnih 2-0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u igru je ušao u 85. minuti zamijenivši Frenkieja de Jonga.

Barcelona i Real Madrid su na vrhu ljestvice s po 43 boda, ali 'kraljevski klub' ima utakmicu manje. Atletico Madrid i Sevilla imaju po 35 bodova i također utakmicu manje od Barcelone. Valencia se s 34 boda probila na peto mjesto.

U subotu su na rasporedu još dvije utakmice u kojima se sastaju Alaves - Villarreal (18.30 sati) i Sevilla - Granada (21.00).