serie a

Nikola Kalinić napokon zabio, ali mu je VAR 'ukrao' taj gol; treća uzastopna pobjeda Atalante

06.10.2019 u 18:11

Nakon što su dvije domaće utakmice odigrali u Parmi, nogometaši Atalante napokon su se vratili na svoj obnovljeni Gewiss stadion u Bergamu, te su svladali Lecce 3:1 golovima Duvana Zapate (35), Papu Gomeza (40) i Robina Gosensa (56). Bila je to treća uzastopna pobjeda Atalante, a hrvatski veznjak Mario Pašalić ostao je na klupi za pričuve

Nogometaši Fiorentine pobijedili su Udinese 1:0 u prvoj utakmici nedjeljnog programa 7. kola talijanske Serie A, odigranoj na stadionu Artemio Franchi u Firenzi. Strijelac pobjedničkog gola u 72. minuti bio je srpski branič Nikola Milenković. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj bio je u početnoj postavi Fiorentine, a u 64. minuti trener Montella ga je zamijenio i uveo Benassija.

Lazio je u završnici susreta u gostima kod Bologne mogao do doći pobjede, ali napadač Joaquin Correa u 88. minuti nije iskoristio penal, pa je susret završio 2:2.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić igrao je od 75. minute za Romu u susretu protiv Cagliarija, koji je završio 1:1. Cagliari je tako nastavio pozitivan niz, u posljednjih pet susreta upisao je tri pobjede i dva remija.

• +35
Dinamo - Atalanta, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

Unatoč maloj minutaži Nikola Kalinić uspio je zabiti gol u 90. minuti, koji je nakon provjere na VAR-u poništen, a u sudačkoj nadoknadi (90+11) mogao je donijeti pobjedu Romi, ali je njegov pokušaj glavom završio iznad gola. Marko Rog, koji se je ustalio u početnoj postavi Cagliarija, odigrao je cijeli susret.