La Liga

Nakon Barcelone, kiksao i Real Madrid: 'Kraljevi' se u zadnjim sekundama vadili protiv Valencije i tako ostali bez prvog mjesta

15.12.2019 u 23:10

Nogometaši Valencije spriječili su povratak madridskog Reala na vrh ljestvice španjolskog prvenstva odigravši pred svojim navijačima 1:1 (0:0) protiv favorita koji se spasio od poraza pogotkom u posljednjim sekundama dvoboja.

Vodeći gol za domaće postigao je veznjak Carlos Soler u 78. minuti. Bod Realu donio je Benzema u petoj minuti sučevog dodatka, nakon što je u kazneni prostor stigao i vratar Courtois te sudjelovao u akciji koja je prethodila pogotku francuskog napadača.

Luka Modrić je bio u početnoj postavi i kreirao nekoliko izglednih situacija za suigrače, a i sam je u 19. minuti zaprijetio vratima domaće momčadi udarcem s ruba kaznenog prostora koji je prošao blizu lijeve vratnice. Zidane ga je u 81. minuti zamijenio Lukom Jovićem iz taktičkih razloga.

• +5
La liga, Valencia - Real Madrid Izvor: EPA / Autor: BIEL ALINO

Ni Sevilla nije iskoristila kikseve vodećeg dvojca, jer je poražena na svom terenu od Villarreala. Strijelac za Sevillu bio je El Haddadi (66), a za Villarreal Albiol (13) i Ekambi (74).

Hrvatski napadač Ante Budimir postigao je pogodak za konačnih 2:2 (1:1) i donio važan bod nogometašima Mallorce na gostovanju kod Celte Vigo u 17. kolu španjolskog prvenstva. Bio je to treći pogodak Budimira u posljednje dvije prvenstvene utakmice, nakon što je bio dvostruki strijelac prije tjedan dana u porazu svoje momčadi (2:5) na gostovanju kod Barcelone.

Celta je povela pogotkom Rafinhe u 20. minuti. Na 1:1 je iz kaznenog udarca izjednačio Sevilla u 33. minuti. Aspas je doveo domaću momčad ponovno u vodstvo u 50. minuti precizno izvedenim udarcem s bijele točke. Od 78. minute Mallorca je igrala s igračem manje nakon drugog žutog kartona za Railla, da bi u 83. minuti Ante Budimir natrčao na odbijenu loptu i sa sedam metara po sredini gola poslao ju u mrežu za konačnih 2:2.

Vodeća Barcelona ima 35 bodova, koliko ima i drugoplasirani Real Madrida. Treća je Sevilla s 31 bodom, a četvrti Getafe s 30. Atletico Madrid je peti s 29.